Druga runda Specialized-SRAM Enduro Series 2015 odbyła się w ubiegły weekend w okolicach włoskiego jeziora Garda. Wyścig w malowniczej miejscowości Riva del Garda wygrali Nicolas Lau (Cube Action Team) oraz Anneke Beerten (Specialized Racing). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał natomiast zwycięzca pierwszej rundy Michal Prokop (Specialized Racing), a wśród pań przewodzi Raphaela Richter (Radon Factory Enduro Team).

Specialized-SRAM Enduro Series 2015: Lau i Beerten wygrywają drugą rundę

Nicolas Lau wygrał zawody z czasem 10:43.32. Drugie miejsce ze stratą niecałych 29 sekund zajął Daniel Schemmel (Do-Biker Scott), a trzeci był Fabian Scholz (Focus Trail Team, +30.67s). W klasyfikacji generalnej prowadzi Michal Prokop z 255 punktami, drugi jest Fabian Scholz – 205pkt, a trzecie miejsce zajmuje Nicolas Lau – 160pkt.

Wśród pań najlepszy czas osiągnęła Anneke Beerten – 14:31.49. Drugie miejsce ze stratą 31 sekund zajęła Anita Gehrig (Ibis Cycles Enduro), a podium uzupełniła Raphaela Richter, która straciła 43 sekundy do zwyciężczyni. W klasyfikacji generalnej prowadzi Raphaela Richter, która na koncie ma 82 punkty. Drugie miejsce zajmuje Monika Buchi (Schmid Velosport/RC Gränichen) z 55 pkt, a trzecia jest Anneke Beerten – 50 pkt.

W kategorii Masters Pro wygrał Szwajcar Remo Heutschi, który z czasem 11:46.09 nie dał szans rywalom. Drugie miejsce zajął Nino-Mlader Antic (Giant Germany, +53.71s), a trzeci był Christian Greub (Radsport Frei, +54.65s). W klasyfikacji generalnej prowadzi natomiast Andre Kleindienst (Endura Bergamont Factory Team) – 230pkt, drugi jest Wilfred Van De Haterd (Nicolai Factory Team) – 190pkt, a trzecie miejsce zajmuje Remo Heutschi z 160pkt.