Dates and Become a Knight contest announced for the Suzuki Nine Knights MTB 2015 in Italy

Suzuki Nine Knights MTB powraca po raz piąty z rzędu i ponownie odbędzie się we włoskiej mecce rowerzystów, czyli bike parku Livigno. W imprezie wezmą udział najlepsi freeride’rzy na świecie, a wszystko to odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 5 września 2015. Podczas imprezy odbędą się specjalne sesje na trasach bike parku, a wisienką na torcie będzie trasa slopestyle z legendarnym już zestawem hop w okolicy zamku „Il Castello”. Z kolei jeżeli chcecie mieć szansę pojeździć z takimi sławami jak Anton Thelander, Sam Pilgrim czy Szymon Godziek, to powinniście zainteresować się video konkursem online „Become a Knight”.


Event series teaser


Top10 moments of all time

Chcesz wziąć udział w Suzuki Nine Knights MTB?

nineknightsmtb.com. Znajdą się tam także wszystkie zgłoszone filmy.

Dates and Become a Knight contest announced for the Suzuki Nine Knights MTB 2015 in Italy

Powrót “Il Castello”

Francuz Antoine Bizet powróci na zawody ze wspaniałymi wspomnieniami z 2013 roku kiedy zrobił podwójnego backflipa na zjazdówce. Oprócz niego zobaczymy także zwycięzcę „2014 ruler of the week”, czyli Geoffa Gulevich’a z Kanady. Oprócz nich w zawodach zobaczymy takich zawodników jak Peter Henke, Sam Reynolds czy Tobi Wrobel. Drewniany zamek „Il Castello” ponownie będzie w centrum wydarzeń, a nad wybudowaniem trasy ponownie będzie czuwał Andi Wittmann, który będzie gospodarzem imprezy.

Andi Wittmann:

Zawsze próbujemy zbudować najbardziej kreatywne rzeczy jak tylko się da, a przy okazji staramy się poprawić tor każdego roku. Tym razem naszym celem jest uzyskanie jeszcze większej ilości czasu w powietrzu.

Dates and Become a Knight contest announced for the Suzuki Nine Knights MTB 2015 in Italy

Tydzień zakończy się poprzez „Public Freeride Contest Day”, który będzie miał miejsce 5-go września w sobotę. Nie możecie tego przegapić ponieważ wszystko będzie sędziowane i oceniane.