Suzuki Nine Knights MTB 2015 w Livigno

 Jeden z najbardziej spektakularnych eventów MTB na świecie startuje już za kilka dni w sercu włoskich Alp. Legendarny „Il Castillo” ustawiony na stokach Mottolino, jak co roku przyciągnie nieustraszonych zawodników ze światowej czołówki.

Włochy, Livigno, 31 sierpnia – 5 września. Przez ten tydzień oczy całego świata MTB będą skierowane na włoski kurort,  w którym stanie charakterystyczna konstrukcja swoim kształtem przypominająca zamek. Znane „Il castillo” będzie tłem do popisów dla 9 zawodników zaproszonych specjalnie na to wydarzenie przez organizatora imprezy. Tegoroczny zamek będzie składał się z kilkunastu ramp i,dzięki współpracy z „Balzamico Trail Designs”,  będzie najbardziej innowacyjną platformą do freeride”u na świecie. Na głównej rampie, odległość pomiędzy wyskokiem a lądowaniem będzie wynosić 15 metrów, a zawodnicy będą osiągać na niej prędkość 60 km /h.

SuzukiNineKnights15_MTB_course_3D_balzamico_trail_design

Tegoroczna stawka zawodników jest naprawdę imponująca. Zobaczymy reprezentantów Kanady, Niemiec, Szwecji, USA, Francji, Nowej Zelandii oraz,  co nas szczególnie cieszy, z Polski. Szymon Godziek, 24-letni zawodnik z Suszca kolejny raz zaprezentuje swoje najlepsze ewolucje na „Il Catillo”. Do grona zawodników jak co roku dołączyć mogą zawodnicy z dziką kartą – otrzymają ją osoby, które wezmą udział w konkursie video i nagrają swoje pokazowe triki. Szczegóły na stronie organizatora: http://www.nineknightsmtb.com/.

O Livigno:

Znajdujące się w samym sercu Alp Livigno jest miejscem,  gdzie na nowo odkryjesz sporty zimowe: w Livigno swoją drugą młodość przeżywa jazda telemarkiem, freestyle z roku na rok robi się bardziej dostępny, a snowboard pozyskuje kolejnych fanów. Livigno było również gospodarzem kilku edycji Burton European Open, topowego światowgo eventu, który zamienił Livigno w mekkę snowboardzistów na początku tego wieku. Obszary do uprawiania sportów zimowych są największą atrakcją –  Livigno zapewnia rozległą i nowoczesną infrastrukturę narciarską. Dzisiaj z ponad 115 km tras, Livigno jest perfekcyjnym miejscem dla wszystkich szukających idealnych warunków narciarskich, śniegu jak również zakupów wolnocłowych i après ski.

Więcej na: www.livigno.eu

www.facebook.com/LivignoFeelTheAlps
twitter.com/Livigno
plus.google.com/+livignoeu


O Mottolino Fun Mountain:

Mottolino Fun Mountain to teren narciarski w Livigno we włoskich Alpach. Znany przede wszystkim ze swojego Snowparku, który kilkakrotnie wygrywał nagrody w ostatnich latachjako jeden z najlepszych w Europie: powierzchnia 120.000 m2 (ponad 30 boisk piłkarskich) zbudowany z ponad 170.000 m3 śniegu.

Mottolino nie tylko było gospodarzem najwyżej położonego koncertu muzycznego we Włoszech The Ice Party, ale również gościło trzy edycje Burton European Open, siedem edycji Burn River Jump i wielokrotnie World Rookie Fest. W 2015 Mottolino będzie gospodarzem legendarnej imprezy NINE KNIGHTS, która odbywa się po raz czwarty we Włoszech. Na potrzeby imprezy zostaną dostarczone duże ilości śniegu , z którego powstanie niezwykły zamek, będący areną rozgrywanych zawodów.

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Sprawdź naszą kamerkę: 
www.mottolino.com/info/WebCam.aspx?p=P2
lub odwiedź stronę 
www.mottolino.com lub www.facebook.com/MottolinoFunMountain