Jeden z najbardziej spektakularnych eventów MTB na świecie startuje już za kilka dni w sercu włoskich Alp. Legendarny „Il Castillo” ustawiony na stokach Mottolino, jak co roku przyciągnie nieustraszonych zawodników ze światowej czołówki.

Włochy, Livigno, 31 sierpnia – 5 września. Przez ten tydzień oczy całego świata MTB będą skierowane na włoski kurort,  w którym stanie charakterystyczna konstrukcja swoim kształtem przypominająca zamek. Znane „Il castillo” będzie tłem do popisów dla 9 zawodników zaproszonych specjalnie na to wydarzenie przez organizatora imprezy.

Tegoroczny zamek będzie składał się z kilkunastu ramp i,dzięki współpracy z „Balzamico Trail Designs”,  będzie najbardziej innowacyjną platformą do freeride”u na świecie. Na głównej rampie, odległość pomiędzy wyskokiem a lądowaniem będzie wynosić 15 metrów, a zawodnicy będą osiągać na niej prędkość 60 km /h.

SuzukiNineKnights15_MTB_course_3D_balzamico_trail_design

Tegoroczna stawka zawodników jest naprawdę imponująca. Zobaczymy reprezentantów Kanady, Niemiec, Szwecji, USA, Francji, Nowej Zelandii oraz,  co nas szczególnie cieszy, z Polski. Szymon Godziek, 24-letni zawodnik z Suszca kolejny raz zaprezentuje swoje najlepsze ewolucje na „Il Catillo”. Do grona zawodników jak co roku dołączyć mogą zawodnicy z dziką kartą – otrzymają ją osoby, które wezmą udział w konkursie video i nagrają swoje pokazowe triki. Szczegóły na stronie organizatora: nineknightsmtb.com.

O regionie Livigno

Livigno to miejscowość we włoskim regionie Lombardia, leżąca na wysokości 1809m n.p.m., posiadająca 31 wyciągów narciarskich sięgających wysokości prawie 2800m i znana głównie ze świetnych warunków do uprawiania sportów zimowych. Usytuowana jest w dolinie pomiędzy dwoma górami, na których działają dwa ośrodki narciarsko-rowerowe: Carosello 3000 na zachodzie i Mottolino Fun Mountain na wschodzie.

Oficjalna strona: livigno.eu
Media: facebook, twitter, youtube, instagram
Ośrodki rowerowe: Carosello 3000, Sitas, Mottolino Fun Mountain