Po powrocie z targów Eurobike, gdzie mogłem zobaczyć najnowszą kolekcję ION 2016 (ubrania rowerowe, ochraniacze i akcesoria), nie mogę się doczekać, aż będę miał możliwość bliższemu przyjrzeniu się nowym produktom. Podobne odczucia miałem po testach kolekcji 2014, a także przy pisaniu tego tekstu, w którym podzielę się wrażeniami na temat tegorocznej kolekcji 2015.

ION Scrub/Roam - kolekcja męska - test

Koszulka ION Tee SS Helium – seria Scrub

Koszulka została wykonana z dwóch materiałów: pierwszy to ION drirelease® (85% poliestru, 15% bawełny), a drugi to 100% poliester. Dlaczego tak? Przód koszulki dzięki wyglądowi typowej bawełny sprawia wrażenie, że jest to najnormalniejsza koszulka pod słońcem. Natomiast oraz rękawki są wykonane z poliestru o wzorze przypominającym siateczkę. Dzięki temu poprawiono odprowadzanie potu oraz nieprzyjemnego zapachu, a dodatkowo koszulka nie chłonie tak wilgoci. Warto wspomnieć o specjalnym dodatku antybakteryjnym oraz specjalnej właściwości schnącej – wg producenta jest to 4x szybsze wysychanie niż tradycyjna bawełna, a wg mnie jest to czysta prawda.

ION Scrub/Roam - kolekcja męska - test

Koszulka jest bardzo wygodna i przewiewna, jednak nie jest problemem zaciągnięcie jej. Jest to według mnie największa jej wada, ale w zasadzie jedyna. Jednak jeżeli użytkujemy ją tylko na rowerze, to nie będzie nam to przeszkadzać, a stworzenie porządnego zaciągnięcia czy dziury będzie mimo wszystko dużym wyzwaniem. Co jeszcze? Bardzo praktycznym dodatkiem jest malutka kieszonka z lewej strony, do której możemy schować pieniądze czy karnet. Z drugiej strony mamy specjalną wkładkę do gogli/okularów od wewnętrznej strony co z pewnością pomaga przy przetarciu zaparowanych szkiełek.

Spodenki ION Cargo Short Transit – seria Roam

W kwestii spodenek, to mogę powiedzieć tyle, że podobnie jak ubiegłoroczny model, moim ulubionym zastosowaniem jest codzienne chodzenie, bo po prostu szkoda mi ich na rower (choć oczywiście też ich na nim używam). Są świetnie wykonane i odszyte, a do tego są bardzo wygodne. Specjalny zapinany rzep po obu stronach pasa sprawia, że bardzo łatwo dopasować ich rozmiar do naszej postury. Tutaj mała uwaga – noszę rozmiar 32 i o ile w spodenkach z rocznika 2014 mieściłem się jak ulał, to w tegorocznym modelu ściągam je prawie na max. Nie wiem czy to celowy zabieg lekkiego zwiększenia rozmiarówki czy dopadł mnie efekt jojo ;)

ION Scrub/Roam - kolekcja męska - test

Do dyspozycji w spodenkach otrzymujemy dwie kieszenie z przodu (zapinane na suwak), jedną na prawej nogawce (zapinana na rzep) oraz dwie z tyłu, które również są zapinane za pomocą rzepów. W prawej przedniej kieszeni znajdziemy też specjalną neoprenową „kieszonkę” na telefon – Samsung S3 mieści się w niej jak ulał. Świetna rzecz, ale przyzwyczaiłem się do noszenia telefonu w lewej kieszeni i niestety nie mogę się odzwyczaić. W kwestii wentylacji, to od wewnętrznych stron nogawek są po trzy małe otworki wentylacyjne, a z tyłu tuż pod pasem, jest specjalny pas materiału dla lepszego odprowadzania ciepła. Materiał spodenek to 61% nylon, 35% poliester i 4% spandex, co sprawia, że są one bardzo odporne na przetarcia i upadki (sprawdzone!).

ION Scrub/Roam - kolekcja męska - test

Rękawiczki ION GAT

Ten model rękawiczek to typowe cienkie rękawiczki idealne na lato. Dla lepszej wygody są one wycięte z jednego kawałka materiału, tylko po to, aby zminimalizować uwieranie szwów. Od góry posiadają wstawkę z drobnej siateczki dla lepszej wentylacji oraz gumowe elementy przy dwóch zewnętrznych palcach dla dodatkowej ochrony.

Kolekcja męska ION Scrub/Roam - pierwsze wrażenie Kolekcja męska ION Scrub/Roam - pierwsze wrażenie
Rękawiczki ION GAT przed testem

Tzw. „digital tip” to już standardowe wyposażenie każdej rękawiczki IONa i jest to świetna sprawa do obsługi smartfona. Jedynym minusem rękawiczek jest to, że materiał przy palcach po kontakcie z rzepami w spodenkach potrafi się lekko zmechacić. Przy dłuższym „sezonowym” użytkowaniu może to prowadzić do rozerwania rękawiczki, więc na ten aspekt trzeba zwrócić uwagę.

ION Scrub/Roam - kolekcja męska - test

Tomasz Profic, 43RIDE:

Podsumowując moje wywody, kolekcja IONa jak najbardziej spełniła moje oczekiwania (i to po raz kolejny), przez co z czystym sumieniem mogę polecić ich produkty. Najczęściej to koszulka IONa jest moim pierwszym wyborem przy ubieraniu się na rower, natomiast spodenki częściej używane są na co dzień. Rękawiczki, wiadomo – rzecz obowiązkowa. Zdecydowanie polecam!

ION Scrub/Roam - kolekcja męska - test


Dystrybucja w Polsce: vento.pl
Oficjalna strona: ion-products.com
Zdjęcia: Darek Nowak dfotosport.com / facebook.com/dfotosport