Beskidia Downhill – to nowoczesna seria zawodów rowerowych, rozgrywanych w konkurencji downhill w popularnych miejscowościach turystycznych Beskidów: Ustroniu oraz Brennej. Niesamowite emocje, emocjonująca i sportowa atmosfera w duchu fair play oraz zacięta rywalizacja – to cechy, które nieodłącznie towarzyszom zawodom Beskidia Downhill.

beskidia_43

Po raz pierwszy zawody z tego cyklu odbyły się w roku 2012, kiedy to przy połączeniu sił dwóch organizatorów zawody zaistniały aż w 4 edycjach (!) zorganizowanych naprzemiennie w Wiśle (na górze Stożek) i w Ustroniu (na górze Palenica).  Zawody już po pierwszej swojej odsłonie zyskały miano najlepszej serii zawodów rowerowych z dziedziny kolarstwa grawitacyjnego w roku 2012, a kolejny rok 2013 tylko umocnił jej pozycję.

Różne i zaskakujące trasy zjazdowe, obecnie 6, kiedyś 9 różnych kategorii (podzielonych ze względu na wiek i rodzaj sprzętu) dają możliwość startu bez ograniczeń – zarówno amatorom jak i profesjonalnym zawodnikom (i to już od 12 roku życia!). Wszystko to sprawia, że Beskidia Downhill stała się już nieodłącznym elementem kalendarza wydarzeń downhillowych w Polsce.
Celem zawodów jest przede wszystkim popularyzacja tego sportu, propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, promowanie walorów miejscowości turystycznych, istniejących tras zjazdowych oraz bike parków. Najważniejszym jest jednak wyłonienie najlepszych zawodników downhillowych w poszczególnych kategoriach.

 

W sezonie 2016 w dniach 11-12.06, w Ustroniu na górze Palenica, odbędzie się tegoroczna edycja Beskidia Downhill, na specjalnie zmodyfikowanym torze zjazdowym w istniejącym tam od lat BikePark Palenica.

Zapraszaj znajomych, bierz rower, pozytywną energię i… Widzimy się na zawodach!

Beskidiadownhill.pl
Wydarzenie
Fanpage Beskidia Downhill

beskidiaaa