Brandon Semenuk dołączył do Kyle’a Straita oraz Kurta Sorge jako trzeci zawodnik w historii, który dwukrotnie wygrał Red Bull Rampage.

Brandon Semenuk wygrywa jedenastą edycję Red Bull Rampage
Brandon Semenuk

Połączenie w jedną całość kilku bardzo technicznych trików oraz wspaniały płynny przejazd dały zwycięstwo Semenukowi podczas jedenastej edycji Red Bull Rampage. Podium uzupełnili Antoine Bizet oraz Carson Storch, który na podium dużych zawodów wylądował po raz pierwszy w karierze. W zawodach wzięło udział 21 najlepszych freeriderów na świecie, a tysiące fanów z całego świata mogło obserwować imprezę na żywo podczas transmisji na Red Bull TV.

Brandon Semenuk wygrywa jedenastą edycję Red Bull Rampage
Carson Storch

Dzięki temu zwycięstwu, Semenuk dołączył do Straita i Sorge, jako trzeci zawodnik, który dwukrotnie zwyciężył podczas Red Bull Rampage. Przejazd Brandona zaimponował nie tylko sędziom, ale także fanom, którzy wybrali jego przejazd za najlepszy i dzięki wygranej People’s Choice Award presented by Polaris RZR (trzeci rok z rzędu!), zgarnął także dodatkowy bonus pod postacią terenówki Polaris RZR.

Brandon Semenuk:

Zwycięstwo w Red Bull Rampage to niesamowite uczucie. Te zawody to prawdziwa wisienka na freeride’owym torcie.

Brandon Semenuk wygrywa jedenastą edycję Red Bull Rampage
Graham Agassiz

Zawody odbyły się w kompletnie nowym miejscu na pustyni w południowej części Utah. W tym roku organizatorzy powrócili do korzeni imprezy i oprócz nowej nietkniętej góry, zmieniono trochę zasady budowania (zakaz używania drewna i maszyn) oraz zmniejszono ekipę wspomagającą do 2 osób.

Brandon Semenuk:

Bardzo spodobało mi się nowe miejsce. Było kilku zawodników, którzy patrzyli bardzo szeroko i dzięki temu pojawiły się ciekawe i kreatywne linie. Zawodnicy i ekipy kopaczy stanęły na wysokości zadania i po raz kolejny podnieśli poprzeczkę jeszcze wyżej.

Brandon Semenuk wygrywa jedenastą edycję Red Bull Rampage
Cameron Zink

W tym roku zobaczyliśmy kilka godnych zapamiętania przejazdów, które były bardzo szybkie, płynne i z niesamowitymi trikami. Semenuk zaimponował sędziom m.in. dzięki flat spinowi, backflip flat drop oraz backflip one foot can can, dzięki czemu uzyskał notę 84.33pkt.

Wyniki Red Bull Rampage 2016:

1. Brandon Semenuk – 84.33 pkt
2. Antoine Bizet – 81.00
3. Carson Storch – 79.00
4. Kurt Sorge – 78.66
5. Kyle Strait – 78.33
6. Thomas Genon – 77.66
7. Tyler McCaul – 76.00
8. Andreu Lacondeguy – 75.33
9. Pierre Edouard Ferry – 74.33
10. Tom Van Steenbergen – 73.33
11. Darren Berrecloth – 70.66
12. Remy Metailler – 66.33
13. Kyle Norbraten – 62.66
14. James Doerfling – 60.33
15. Brett Rheeder – 54.00
16. Graham Agassiz – 50.66
17. Cameron Zink – 47.33
18. Conor MacFarlane – 43.33

Brandon Semenuk wygrywa jedenastą edycję Red Bull Rampage
Brandon Semenuk

Zwycięski przejazd Brandona Semenuka:

Antoine Bizet i double backflip:


Zdjęcia: Red Bull