Plecak Singletrack to bardzo wygodny i mały, ale zaskakująco pojemny model idealny na jednodniowe wyjazdy. Dodatkowym atutem tego modelu są modne kolorki!

plecak_singletrack_endura_tyl

Fason: Mały plecak o pojemności 10 l. Jedna duża kieszeń z wewnętrzną przegrodą na bukłak (bukłaka nie dostajemy w zestawie z plecakiem) oraz malutka zewnętrzna kieszonka. Dopinany system mocowania kasku. W zestawie dostajemy też piórnik na narzędzia.
Kolory: zielony, niebieski i czarny

plecak_singletrack_endura_ff
Wygoda: Mimo małej pojemności to mój plecak nr 1 który zabieram na większość wyjazdów jednodniowych. Plecak ten jest bardzo lekki, a pokryty siateczką panel na plecach i szerokie szelki o wentylowanej konstrukcji zapewniają wygodę i komfort w każdych warunkach. Plecak ma bardzo dobry system regulacji pozwalający na dopasowanie do ciała i doskonale sprawdza się na zjazdach dzięki smukłemu kształtowi.

plecak_singletrack_endura_tyl_gora
Funkcjonalność: W tym pozornie małym plecaku mieści się bowiem bardzo dużo, a to co się nie zmieści w środku można łatwo przytroczyć za pomocą dopinanej „kieszonki” na kask (świetnie mieszczą się tam np. ochraniacze czy kurtka, albo jedno i drugie). Dodatkowe drobiazgi takie jak telefon (nawet ten 5-calowy) upchniemy w kieszonkach znajdujących się na pasie biodrowym. Dobrym rozwiązaniem są też długie pętelki przy zamkach, ich odpięcie w rowerowych rękawiczkach nie sprawia problemu. Kolejne praktyczne rozwiązanie to metalowe zaczepy przy systemie mocowania kasku, nie zepsujemy go tak łatwo!

kross-test-days-1-staronphoto-imgl2040a-wrzesnia-23-2016

fot. Piotr Staroń Staronphoto

Jedynym minusem jaki dostrzegam w tym plecaku jest brak pokrowca przeciwdeszczowego w zestawie, co przy jego jasnym kolorze bywa bolesne podczas deszczu.
Plusem jest natomiast fakt, że plecak bardzo łatwo się czyści i mimo kilku tysięcy kilometrów na koncie wygląda jak nowy.

Ocena: 9/10

endura_slowacja2

 

Producent: endurasport.com / Do kupienia u wybranych dealerów w całej Polsce.

Przydatne linki:

1 look plecaka Singletrack https://43ride.com/reviews/2016/plecak-singletrack-2016-nowa-propozycja-na-sciezki/

1 look większego modelu plecaka Endura MT500 https://43ride.com/reviews/2016/plecak-endura-mt500-enduro-nowosc-2016/