Enduro World Series zmierza właśnie do jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na świecie, do Whistler. Szósta rund tegorocznej serii odbędzie się podczas legendarnego festiwalu Crankworx Whistler i będą to zawody SRAM Canadian Open presented by Specialized. Podczas niedzielnego wyścigu ponad 300 zawodników będzie miało do pokonania pięć odcinków specjalnych zlokalizowanych na jednych z najlepszych single track’ach w okolicy. W tym roku organizatorzy zapowiedzieli miks dobrze znanych odcinków z kompletnie nowymi sekcjami.

The Enduro World Series lands in Whistler for Round 6

W rywalizacji mężczyzn na prowadzeniu jest wciąż Richie Rude (Yeti Fox Shox), ale podczas treningów przed piątą rundą uszkodził sobie ramię co zaowocowało wynikiem poza pierwszą dwudziestką w Aspen Snowmass. Jego kolega z teamu, Jared Graves, wykorzystał tę szansę i odniósł zwycięstwo w Kolorado, a teraz dodatkowo będzie mu sprzyjał fakt, że uwielbia i dobrze zna trasy w Whistler. Drugie miejsce w generalce zajmuje Damien Oton (Devinci Enduro Racing) i z pewnością będzie chciał powiększyć swój dorobek, aby powiększyć 20pkt przewagę nad trzecim Jerome Clementz’em (Cannondale). Do rywalizacji stanie także Sam Hill (Chain Reaction Cycles Paypal), który wziął udział tylko w dwóch tegorocznych rundach EWS, ale za każdym razem był drugi.

Wśród pań zdecydowaną faworytką jest Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro), która wygrała cztery z pięciu dotychczasowych rund. Jednak po piętach ostro depczą jej Isabeau Courdurier (SUNN) i Anita Gehrig (Ibis Cycles Enduro Race), które z pewnością będą chciały odnieść zwycięstwo w Kanadzie. Trzeba uważać także na lokalną zawodniczkę Casey Brown (Trek Factory Racing), która zajęła miejsce na podium podczas EWS w Argentynie i ma potencjał, by w Whistler być wysoko.

Sebastien Claquin (Rocky Mountain Urge bp) wciąż jest na prowadzeniu w kategorii U21, ale tuż za nim jest zwycięzca piątej rundy Adrien Dailly (Lapierre Gravity Republic). Wśród pań U21 faworytkami są Brytyjki Martha Gill (Marin Bikes/Stan’s No Tubes) oraz Kate Whitley, które z pewnością napotkają na silny opór ze strony lokalnych Kanadyjek.

W kategorii masters faworytem do zwycięstwa jest Woody Hole (Hope Technology), który opuścił kilka ostatnich rund, ale wraca już do ścigania i jest głodny zwycięstw.

Chris Ball, Dyrektor Enduro World Series:

Wszyscy kochają Crankworx, różnorodne zawody i nieprawdopodobna publiczność są ciężkie do przebicia. Whistler to kultowe miejsce dla wielu rowerzystów i zawsze jest to bardzo ważne miejsce w kalendarzu EWS.


Oficjalna strona: enduroworldseries.com
Zdjęcie: Matt Wragg