REKLAMA

Amerykanka Jill Kintner w końcu dopięła swego i po zwycięstwie w GIANT Dual Slalomie, zdobyła koronę Królowej Crankworxa w sezonie 2016. Tor do dual slalomu był świadkiem wielu zaciętych pojedynków pomiędzy zawodnikami i zawodniczkami, a ciasne bandy i walka prawie ramię w ramię dodatkowo utrudniały rywalizację.

W tym roku Kintner nastawiła się na zdobycie jak największej ilości punktów, aby na koniec trzech przystanków tegorocznej serii Crankworx World Tour, była na samym szczycie. Wygrywała na każdej imprezie, podczas pierwszego przystanku w Nowej Zelandii w Rotorua oraz we Francji w Les Gets. Teraz w wielkim finale w Whistler, również nie dała szans rywalkom.

Jill Kintner:

Trenowałam ostro przez cały rok, tak jakbym startowała w Pucharze Świata DH, ale tym razem musiałam być w lepszej kondycji, ponieważ czekało mnie kilka edycji po kilka dni ścigania z rzędu. W sumie to nowe doświadczenie w mojej 14-letniej karierze, ale z pewnością jedno z najlepszych.

GIANT Dual Slalom determines Queen of Crankworx
Jill Kintner vs Anneke Beerten

Sobotnie zawody zestawiły ze sobą obecną Królową Anneke Beerten, oraz tą która chciała odebrać jej koronę, Jill Kintner. Byliśmy świadkami wspaniałego wyścigu i na koniec dnia okazało się, że mamy nową Królową, która może pochwalić się już 30 zwycięstwami podczas całej historii startów w Crankworxie.

Jill Kintner:

Dual Slalom to moja ulubiona dyscyplina, ponieważ tu trenowałam najmocniej i chciałam być najlepsza. Downhill jest bardziej wymagający, a pump track to świetna zabawa. Wszystkie razem tworzą unikalne połączenie i zawsze chcę być najlepsza we wszystkim.

Złoty medalista w rywalizacji mężczyzn musi jeszcze poczekać na koronację, ponieważ jego najgroźniejszy rywal, Sam Blenkinsop, będzie jeszcze startował w Canadian Open DH presented by iXS następnego dnia i może jeszcze trochę namieszać w rankingu (pod warunkiem, że zakończy wyścig w pierwszej piątce).

Tomas Slavik:

Poszliśmy po bandzie w tym samym czasie i pojechaliśmy na granicy możliwości. Miałem tu mnóstwo zabawy, ponieważ tor był świetny, a publiczność niesamowita. Zawsze staram się być jak najszybszy, ale ten wyścig był po prostu niesamowity, aż nie jestem w stanie go opisać. Po kwalifikacjach wiedziałem, że wszystko może się zdarzyć i końcowy sukces zależeć będzie od najmniejszych błędów, więc jestem bardzo zadowolony z końcowego zwycięstwa.

GIANT Dual Slalom determines Queen of Crankworx
Bernard Kerr vs Tomas Slavik

Trzecie miejsce przypadło lokalnemu zawodnikowi, Basowi Van Steenbergenowi, który zalicza najlepszy sezon w swoim życiu.

Bas Van Steenbergen:

To zabawne, że gdy zaliczasz zwycięstwo, potem jesteś zawiedziony każdym innym wynikiem, ale gdyby ktoś mi powiedział przed startem w dual slalomie, że będę trzeci, to byłbym wniebowzięty. Bardzo podobały mi się te zawody i z pewnością będę chciał w nich wziąć udział w przyszłości.

GIANT Dual Slalom determines Queen of Crankworx
Connor Fearon vs Brook Macdonald

Wyniki GIANT Dual Slalom:

Mężczyźni

1. Tomas SLAVIK
2. Bernard KERR
3. Bas VAN STEENBERGEN

Kobiety

1. Jill KINTNER
2. Anneke BEERTEN
3. Emilie SIEGENTHALER

Pełne wyniki: crankworx.com/2016-results


Oficjalna strona: crankworx.com
Zdjęcia: Scott Robarts