PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Sportowy i towarzyski klasyk, czyli zawody Polish Freeskiing Open, powraca w zupełnie nowej formule – festiwalu sportów zimowych. Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival, to co najmniej trzy razy więcej emocji. Na największej skoczni w Polsce obok narciarzy rywalizować będą także snowboardziści i rowerzyści. Impreza odbędzie się 19 i 20 lutego 2016 roku w Białce Tatrzańskiej, a rejestracja zawodników poprzez stronę wsfest.pl już ruszyła.

Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival – rejestracja otwarta

Narciarze, snowboardziści i specjaliści od rowerowego dirtu będą rywalizować w swoich kategoriach na wielkiej skoczni, która powstanie na głównym stoku najpopularniejszego polskiego ośrodka narciarskiego. Nadzór nad budową snowparku objęli wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski we Freeskiingu – Szczepan Karpiel – Bułecka i Janek Krzysztof. Dwa wybicia pozwolą narciarzom i snowboardzistom na skoki na odległość 15m i ponad 20m oraz stworzą warunki do pokazania najbardziej stylowych i trudnych technicznie ewolucji.

Do rywalizacji w tym roku organizatorzy zapraszają także rowerzystów. Doświadczeni zawodnicy i budowniczy tras Maciek Kiwak i Paweł Turno, zadbają o przygotowanie odpowiedniego wybicia, dzięki któremu specjaliści od rowerowego dirtu udowodnią zgromadzonej publiczności, że rower to także sport zimowy.

Obok skoczni powstanie też railpark, w którym znajdzie się sześć przeszkód znanych z minionych edycji Polish Freeskiing Open. To na nich rozegrane zostanie jam session dla snowboardzistów i narciarzy.

Na najlepszych zawodników czekają nagrody pieniężne i rzeczowe o łącznej wartości przekraczającej 30 000 złotych. Narciarze powalczą dodatkowo o tytuł Mistrza Polski PZN we Freeskiingu i punkty w rankingu AFP World Tour.

O dobry klimat dwudniowej rywalizacji na stoku i poza nim tradycyjnie już zadba skład DJ-ski Red Bull.

Rejestracja do startu potrwa do 17 lutego na stronie: wsfest.pl

Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival – rejestracja otwarta

Najświeższe informacje na temat imprezy pojawiały się będą także na profilach: facebook.com/ski2die i instagram.com/wintersportsfestival

Partner główny: Kotelnica Białczańska
Sponsorzy: Thule, Head, The North Face, Armada Skis
Partnerzy: Supersnow, PZN, PSF, AFP