Trzecia edycja Local Series of Downhill, tym razem w Brennej na stokach Starego Gronia już za nami. Na starcie pojawiła się ponad setka zajawionych rowerzystów rządnych ścigania na maksymalnym luzie!

LSD - Local Series of Downhill 2016 #3 - relacja z Brennej

Trasa na tą edycję była kombinacją istniejących już tras, a głównym założeniem przy jej doborze było maksymalne flow i przyjemność z jazdy i tak też było przez cały piątek, sobotę i niedzielny poranek… Niestety koło południa pogoda po raz kolejny spłatała figla fundując bardzo obfity prysznic i zmieniając trasę w bardzo śliską, rwącą rzekę.
Ale zaraz, zaraz… Przed niedzielnymi opadami tradycyjnie chłopaki rozkręciły imprezę w dobrym, starym, rowerowym klimacie – nie obyło się bez długich rozmów, śpiewów, śmiechów i wspinaczkowych wyzwań – ale o tym może po 22giej – jedno jest pewne – kto nie był ma czego żałować!

LSD - Local Series of Downhill 2016 #3 - relacja z Brennej

Wracając do samych ściganek – w Brennej trasa przecinała się z wyciągiem, więc siłą rzeczy na górę udawaliśmy się kategoriami. Pierwsze na szczyt udały się kobiety wraz z hardtailami, a po ich przejazdach na szczycie czekała najliczniejsza kategoria LSD – full.

O ile pierwsze przejazdy odbyły się we względnie suchych warunkach – to one w większości zadecydowały o końcowej klasyfikacji, o tyle drugie przejazdy odbywały się w ulewie, ale nawet to nie przeszkodziło niektórym zawodnikom w poprawieniu swoich czasów – kolejny raz wszystkich zaskoczył reprezentant Czech – Pekař Jakub, poprawiając swój bardzo dobry czas z suchej trasy i tym samym lądując na 2gim stopniu podium, spychając jednocześnie poza pudło Tomasza Tlałkę zaledwie o 8 setnych sekundy. Najszybszym ścigantem tego dnia był Artur Miśkiewicz wykręcając czas zawodów na poziomie 1:16.54!!!

LSD - Local Series of Downhill 2016 #3 - relacja z Brennej

Wyniki 3. edycji LSD – Local Series of Downhill:

HARDTAIL:

1. Matuszny Marcin [NS Bikes HIGH FIVE Racing Team] – 1:19.75
2. Ruszkiewicz Jakub [Biotop Myślenice] – 1:20.82
3. Nowocień Michał – 1:21.38

LSD - Local Series of Downhill 2016 #3 - relacja z Brennej

1. Figura Elżbieta [Born2bike AZS AWF Katowice] – 1:24.91
2. Wojtas Laura [Biotop] – 1:31.73
3. Durcakova Dominika [Krabcycles Trek] – 1:32.09

LSD - Local Series of Downhill 2016 #3 - relacja z Brennej

FULL:

1. Miśkiewicz Artur [3racing Group] – 1:16.54
2. Pekar Jakub [ROCKBIKE CZ] – 1:17.21
3. Wojtas Łukasz [Biotop] – 1:17.53

LSD - Local Series of Downhill 2016 #3 - relacja z Brennej

Pełne wyniki LSD #3 dostępne pod adresem: race-timing.pl

Przy okazji relacji i wspominek chcielibyśmy serdecznie podziękować jeszcze raz wszystkim zawodnikom, kibicom, sponsorom, partnerom, dobrym ludziom i przychylnym zwierzakom leśnym za obecność, dobrą zabawę, pomoc i wsparcie! Jesteście niesamowici!

LSD - Local Series of Downhill 2016 #3 - relacja z Brennej

Cykl tegorocznego LSD nieubłaganie dobiega końca i przed nami jeszcze tylko jedno ściganie – a w klasyfikacji generalnej aż wrze. Po drugiej edycji wydawało się, że zwycięzców już znamy, ale wyniki edycji w Brennej sporo namieszały i na finałowych ściankach będzie naprawdę bardzo ciekawie!

W kategorii HARDTAIL na prowadzenie po niedzielnym zwycięstwie wyszedł Marcin Matuszny [NS Bikes HIGH FIVE Racing Team], spychając Dawida Bieguna na drugą lokatę o zaledwie 12 punktów – SICK! Mało tego – na 3cim miejscu utrzymał się Łukasz Raszka [536 pkt], lecz po piętach bardzo depta mu Bartłomiej Gielata mając tylko 28 punktów mniej!

LSD - Local Series of Downhill 2016 #3 - relacja z Brennej

U kobiet niezmiennie pierwsze miejsce należy do Laury Wojtas [840 pkt] z Team Biotop Racing, zaraz za nią uplasowała się reprezentantka Czech – Dominika Durcakova [Krabcycles Trek] z dorobkiem punktowym równym 620. A trzecią lokatę zajmuje Ela Figura [Born2bike AZS AWF Katowice] mająca 540 pkt. Jednakże i tutaj ostatnia edycja może jeszcze trochę zmienić kolejność!

W kategorii FULL również roszada – pierwsze miejsce z niewielką przewagą należy obecnie do Artura Miśkiewicza [3racing Group], który o 20 punktów zepchnął na drugą lokatę Łukasza Wojtasa [Team Biotop Racing] i to raczej między nimi będzie się toczyć walka o zwycięstwo, ale warto nadmienić również, że na najniższym stopniu podium obecnie znajduje się, nieobecny na pierwszej edycji, reprezentant Czech, który w Wiśle i w Brennej sporo namieszał – Pekar Jakub [ROCKBIKE CZ] – 540 punktów.

Jedno jest pewne – będzie się działo!

LSD - Local Series of Downhill 2016 #3 - relacja z Brennej

Pełna klasyfikacja generalna po trzech edycjach dostępna jest pod linkiem: 43ride.com/wyniki-zawodow/lsd-2016

Tegoroczny finał #LSD2016 odbędzie się 15-16 października w zaprzyjaźnionej, słowackiej miejscówce Bike Park Grúniky, kto był ten wie, a kto nie był tego serdecznie zapraszamy bo jazdy, loty i zabawa będzie przednia, a dla niektórych będzie to pierwsza okazja do pościgania się z rowerzystami zza polskiej granicy!

LSD - Local Series of Downhill 2016 #3 - relacja z Brennej

Link do wydarzenia: facebook.com/events/1592498034304166
Zapisy niebawem ruszają – poinformujemy o nich na facebook.com/localseriesofdownhill więc czuwajcie!

Do zobaczenia na trasie! Siema, hej, 5, cześć!


Tekst: Marcin Matuszny
Zdjęcia: Jacek „Słonik” Kaczmarczyk jacekslonik.pl