Na 2017 rok, ION rozszerza swoją kolekcję plecaków o trzeci model: Villain, który dostępny będzie w dwóch rozmiarach 4 oraz 8 litrów i tym samym uzupełni całą gamę, wypełniając lukę w przedziale małych plecaków do ścigania i trenowania. W kolekcji znajdzie się także model Rampart w 8 i 16 litrowej wersji. Z kolei zwycięzca nagrody Eurobike 2015, model Transom, doczekał się usprawnionego systemu wentylacji.

ION 2017: kolekcja plecaków wzbogaciła się o dwa nowe modele

VILLAIN 4 & 8

Od sezonu 2017, ION będzie oferować bukłak, który dostępny będzie w modelu Villain. Niezależnie od tego, w jakim rozmiarze będzie plecak (4 czy 8 litrów), w standardzie znajdzie się 2-litrowy pojemnik na wodę. Aby dodatkowo zwiększyć komfort użytkowania, plecak posiada ergonomiczne kształty, ale dodatkowo Villai posada rzepy z pianki EVA. Otwarta tekstura z kolei sprawia, że świetnie przepuszczają powietrze, co z pewnością wpłynie na komfort użytkowania.

ION 2017: kolekcja plecaków wzbogaciła się o dwa nowe modele ION 2017: kolekcja plecaków wzbogaciła się o dwa nowe modele

W obydwu modelach Villain, główny pasek wzbogacony został o małą kieszonkę z zamkiem, którą można wykorzystać np. do transportu kluczy. Ta mała kieszonka może być również odpięta, jeżeli nie potrzebujesz z niej korzystać. Z kolei z przodu plecaka, ION dodał elastyczną linkę, która idealnie nada się do bezpiecznego transportowania kurtki przeciwdeszczowej. Obydwa modele plecaka posiadają także elastyczne panele boczne dla zwiększenia pojemności. Model Villain będzie dostępny na wiosnę 2017, a do wyboru są dwa kolory – czarny lub niebieski.

RAMPART 8 & 16

W zależności od pojemności, Rampart może być używany praktycznie do wszystkiego. Mniejsza 8-litrowa wersja będzie przydatna do wyścigów czy krótkich wycieczek, a z kolei 16-litrowy model nada się do całodniowych eskapad. W momencie, gdy pokonywać będziemy bardziej wymagające trasy, możemy wyposażyć Ramparta w specjalny ochraniacz kręgosłupa wykonany z SAS-TEC’u, materiału świetnie znanego z ochraniaczy ION. Z dodatkowym ochraniaczem plecak spełnia europejską normę bezpieczeństwa EN 16212-2, poziom 1.

ION 2017: kolekcja plecaków wzbogaciła się o dwa nowe modele ION 2017: kolekcja plecaków wzbogaciła się o dwa nowe modele

System bezpieczeństwa jest niekonwencjonalny i dlatego jest tak dobry. Oprócz perforowanej pianki EVA na ramionach oraz tradycyjnym paskom wokół klatki piersiowej i bioder, znajdziemy tu dwa dodatkowe rzepy w kształcie litery V, które ciągną się od klatki piersiowej, aż po biodra. Dzięki temu Rampart świetnie przylega do dolnej części kręgosłupa i dodatkowo go ochrania, będąc zawsze na miejscu. W plecaku znajdziemy także zintegrowany uchwyt na kask, odpinaną kieszonkę na narzędzia oraz dodatkową kieszeń na mapę. Rampart dostosowany jest do współpracy z bukłakiem, a wersja 16-litrowa posiada dodatkowe boczne rzepy, które można wykorzystać do przypięcia np. ochraniaczy na kolana czy łokcie.

Plecak Rampart dostępny jest w dwóch wersjach pojemności (8 i 16 litrów), a do tego w dwóch długościach – S/M i L/XL. Kolory do wyboru to czarny i czerwony, dostępność: wiosna 2017.

ION 2017: kolekcja plecaków wzbogaciła się o dwa nowe modele

TRANSOM 16 & 24

Użytkowanie nowego modelu Transom to zdecydowanie inna bajka niż myślisz. ION rozwiązał problem wentylacji przy pełnym dotyku pleców, gdy transportujemy dużo rzeczy, a dodatkowo wzbogacił plecak o system ochrony. ION zrobił to dzięki opatentowanemu systemowi klimatyzacji (Air_Condition), który sprawia, że możemy ochłodzić plecy odsuwając plecak od nich podczas podjazdów, a przy zjazdach wystarczy wyłączyć system i plecak znów w pełni przylegać będzie do ciała. To zapewnia pełną kontrolę i ochronę pleców, zawsze gdy tego potrzebujesz. Dodatkowo plecak można wyposażyć w ochraniacz kręgosłupa z SAS-TEC’u (rozmiary S/M oraz L/XL).

ION 2017: kolekcja plecaków wzbogaciła się o dwa nowe modele ION 2017: kolekcja plecaków wzbogaciła się o dwa nowe modele

Ochraniacz kręgosłupa idealnie przylega do ciała i spełnia wymagania normy EN 1621-2, poziom 1. Kolejną nowością jest system mocowania w kształcie litery V (V-String_Carrying_System), który trzyma plecak na miejscu, nawet gdy jesteśmy do góry kołami. Transom dostępny jest w dwóch wersjach rozmiarowych – 16 i 24 litry – co oznacza, że można spakować do nich naprawdę wiele: 3-litrowy bukłak, narzędzia, pompkę, dętki, dodatkową kurtkę przeciwdeszczową, jersey, ochraniacze, jedzenie czy cukierki. Wciąż za mało miejsca? Spokojnie! Elastyczne panele boczne (Flex_Panels) pozwolą na dopakowanie jeszcze kilku rzeczy. Warto wspomnieć, że plecak wykonany jest ze specjalnej śliskiej tkaniny, która sprawia, że bez problemu można usunąć z niej ślady działania tylnej opony. Dostępność to wiosna 2017, a kolory do wyboru to czarny i czerwony. Oprócz dwóch wersji pojemności dostępne są także dwie długości: S/M i L/XL.

ION 2017: kolekcja plecaków wzbogaciła się o dwa nowe modele

O marce ION

ION jest częścią firmy Boards & More GmbH, która zlokalizowana jest w Molln w Austrii, a główne biuro operacyjne znajduje się w Oberhaching w Niemczech. ION od 2005 roku zaopatruje światowe rynki w ubrania i akcesoria do kitesurfingu, windsurfingu, surfingu, SUP, wakeboardingu oraz kolarstwa górskiego (od 2012 roku). Produkty ION dostępne są w ponad 40 krajach na całym świecie, a oferta składa się z wysokiej jakości produktów, które projektowane są z wykorzystaniem najnowszych materiałów i technologii.

ion-products.com
facebook.com/ion.bike
instagram.com/ionactionsports
vimeo.com/channels/ionactionsports


Zdjęcia: Bartek Woliński /ION