Tegoroczne zawody Swatch Rocket Air były niesamowite! Pierwsza złota impreza serii FMB World Tour odbyła się w szwajcarskim Thun, a 15 najlepszych zawodników walczyło na torze stylizowanym na dżunglę.

Nicholi Rogatkin wygrywa Swatch Rocket Air 2016
Nicholi Rogatkin

Na początku wszystko wyglądało na to, że Thomas Genon będzie miał szansę obronić tytuł z zeszłego roku. Jednak po pierwszej rundzie najlepsza trójka wyglądała następująco: Nicholi Rogatkin 95pkt, Thomas Genon 93pkt, Max Fredriksson 91pkt. Jednak druga runda była nieprawdopodobna! Młody Włoch Diego Caverzasi zaszokował publiczność oraz sędziów i wskoczył na drugie miejsce dzięki świetnej nocie 94pkt. Genon i Fredriksson musieli postawić wszystko na jedną kartę, aby pozostać na podium. Pierwszy był Max Fredriksson, który zaliczył jeden z najlepszych przejazdów w całej swojej karierze i z notą 94.7pkt zbliżył się do prowadzącego Rogatkina. Broniący tytułu Belg Thomas Genon ostatecznie przegrał z presją i musiał zadowolić się czwartą lokatą.

Nicholi Rogatkin wygrywa Swatch Rocket Air 2016
Nicholi Rogatkin

Nicholi Rogatkin podziękował publiczności we wspaniałym stylu i na do widzenia wykonał swój popisowy trik – twistera.

Nicholi Rogatkin:

Kibice, którzy tu przyszli by nas dopingować, byli niesamowici. Byłem ostatnim zawodnikiem na trasie i miałem już zapewnione zwycięstwo, więc chciałem podziękować za świetną atmosferę wykonując twistera. Mam nadzieję, że wrócę tu w przyszłym roku, aby bronić tytułu.

Nicholi Rogatkin wygrywa Swatch Rocket Air 2016
Max Fredriksson

Swatch Rocket Air 2016:

1. Nicholi Rogatkin – 95.00 pkt
2. Max Fredriksson – 94.70 pkt
3. Diego Caverzasi – 94.00 pkt
..
13. Szymon Godziek

Nicholi Rogatkin wygrywa Swatch Rocket Air 2016

Pełne wyniki Swatch Rocket Air 2016: kliknij tutaj!

Aktualny ranking FMB World Tour znajdziecie tutaj.


Zdjęcia: Richkphotography