Puchar Świata DH oraz zawody 26TRIX będą częścią festiwalu Out of Bounds, który odbędzie się w dniach 9-12.06.2016

Wysokie loty, adrenalina i mnóstwo akcji – Festiwal Out of Bounds jest obowiązkową pozycją w kalendarzu rowerowym 2016. W dniach 9-12 czerwca, region Saalfelden Leogang będzie świadkiem wspaniałej rywalizacji, gdzie najlepsi zawodnicy na świecie zmierzą się podczas czwartej rundy Pucharu Świata DH oraz zawodów dirtowych 26TRIX, które mają złotą rangę serii FMB World Tour. Kibice, którzy przyjadą ze swoimi rowerami, będą mieli możliwość zmierzyć się na lokalnym pump tracku.

Festiwal Out of Bounds 2016 zbliża się wielkimi krokami
Puchar Świata DH 2015, Aaron Gwin / zdjęcie: Michael Marte

Wszyscy fani rowerowej ekstremy nie będą zawiedzeni festiwalem Out of Bounds. Najszybsi zawodnicy na świecie przyjadą do Leogangu, by zmierzyć się podczas czwartej rundy Pucharu Świata DH. Słynna trasa „The Speedster” po raz kolejny pokaże swoje ogromne hopki, szybkie sekcje, kamienie oraz korzenie. Ta bardzo trudna trasa była świadkiem historycznych momentów – w 2014 roku Aaron Gwin pokonał trasę mając kapcia z tyłu, a w zeszłym roku przeszedł sam siebie. Tuż po starcie zerwał łańcuch, a mimo to nie przeszkodziło mu to w odniesieniu wspaniałego zwycięstwa. W rywalizacji pań w 2014 roku Manon Carpenter o włos wygrała z Rachel Atherton, która odbiła sobie porażkę rok później. W niedzielę 12-go czerwca w samo południe, fani zjazdu z całego świata po raz kolejny zobaczą rywalizację na najwyższym poziomie.

Festiwal Out of Bounds 2016 zbliża się wielkimi krokami
26TRIX 2015, Nicholi Rogatkin / photo: Lars Scharl

Dla tych, którzy kochają sztuczki na dwóch kółkach, zawody 26TRIX zapewnią odpowiednią dawkę emocji. W tym roku zawody mają złotą rangę serii FMB World Tour i odbędą się w sobotę 11-go czerwca. Specjaliści od slopestyle’u powalczą o zwycięstwo o godzinie 17.00. W zeszłych latach ten legendarny tor był świadkiem wielu zaciętych batalii. Martin Söderström czy Brett Rheeder pokazywali tu niesamowite kombinacje trików, a w 2006 roku Greg Watts wylądował pierwszego w historii MTB podwójnego backflipa podczas zawodów. W zeszłym roku najlepszy okazał się Antoine Bizet, który wykonał takie triki jak cashroll, double backflip, backflip 360 czy frontflip no hander. Drugie miejsce zajął Nicholi Rogatkin, a trzeci był Thomas Genon.

Festiwal Out of Bounds 2016 zbliża się wielkimi krokami
Puchar Świata DH 2015, Rachel Atherton / zdjęcie: Michael Marte

Oprócz tych dwóch światowej klasy imprez, podczas festiwalu Out of Bounds odbędą się także imprezy towarzyszące. Wystarczy wymienić konkurs bunny hopa, Kids Pump Track Challenge czy Red Bull Sky Dive Show. Oprócz tego przewidziana jest strefa teamowa oraz expo, gdzie można będzie spotkać się ze swoimi idolami. O wieczorne brzmienia zadbają z kolei DJe w Ö3-Disco.

Dla tych, którzy chcą wcześniej zarezerwować nocleg, organizatorzy przygotowali specjalny pakiet:

UCI Mountain Bike World Cup Package: 9-12 czerwiec 2016

3 noce + 2 dniowy bilet z dostępem na teren festiwalu oraz wejściem na wszystkie imprezy towarzyszące (z wyjątkiem Ö3-Disco) + „Löwen Alpin Card” (karta gościa Saalfelden Leogang) – ceny od 112€ od osoby. Rezerwacja: reiseservice@saalfelden-leogang.at lub 0043 / (0) 6582 / 70660

Festiwal Out of Bounds 2016 zbliża się wielkimi krokami
26TRIX 2015, Antoine Bizet / zdjęcie: Lars Scharl

Więcej informacji można znaleźć na stronie: outofbounds.at lub: facebook.com/OOB.Leogang. Informacje o rejonie Saalfelden Leogang można znaleźć na: saalfelden-leogang.com/de lub: facebook.com/MountainBike.WC.Leogang.