Fox Metah

Widoczne inspiracje motocrossem, wyjątkowa lekkość, doskonała wentylacja i optymalne pole widzenia tworzą sprzęt dający maksymalny komfort i bezpieczeństwo podczas każdego wyścigu czy wyprawy rowerowej. To zupełnie nowa jakość na rynku kasków do jazdy górskiej. METAH, o nim mowa, to najnowsze dziecko firmy FOX.

Fox Metah

Cechy, parametry podane przez producenta:

  • VARIZORB™ – Innowacyjny materiał, z którego wykonano wnętrze kasku – kilkuwarstwowa pianka w kształcie stożków maksymalnie absorbuje wstrząsy i chroni głowę.

  • RETENTIONSYSTEM – System umożliwiający zapinanie kasku jedną ręką. Pozwala na szybką regulację podczas wyścigu i zapewnia stabilne, komfortowe dopasowanie w każdych warunkach.

Fox Metah

  • BIG BORE VENTS – Specjalnie zaprojektowane 3 masywne wloty z przodu kasku oraz 7 dużych z tyłu i po bokach, zapewniają optymalny przepływ powietrza. Dzięki tym rozwiązaniom kask jest wyjątkowo lekki, a przy tym niezwykle wytrzymały.

  • SEALED LINER – Wykonane z najwyższej jakości wyjmowane wnętrze z zaokrąglonymi krawędziami zapewnia doskonałe odprowadzanie wilgoci i wysoki komfort użytkowania.

Fox Metah

  • ADDED COVERAGE – Pierwszy górski kask w kolekcji FOX posiadający niskie krawędzie zabezpieczające tył głowy dla dodatkowej ochrony podczas ekstremalnych wyścigów.

  • Y-STRAP ANCHOR SYSTEM – Ulepszony system zapinania umożliwia szybkie i wygodne dopasowanie kasku.

Fox Metah
Fox Metah
Zbigniew Nowicki, 43RIDE:

Fox poszerzył swoją ofertę kasków i do znanego już modelu FOX FLUX, dołączył nowy lis o nazwie METAH. To co rzuca się w oczy, to nietuzinkowy kształt, jest futurystyczny (jak dla mnie), duży daszek, duże otwory wentylacyjne (wszystko inspirowane sportami MX), wow! Za dopasowanie do obwodu głowy odpowiedzialny jest Retention System (jak piszą, regulacja odbywa się jednym palcem). Kask posiada także regulację mocowania (głębokości posadowienia, można ustawić 4 pozycje) na potylicy, potem regulujemy na szybko paski za pomocą zapięcia Y-Strap Anchor i zakładamy wyregulowany i dopasowany kask – idealnie! Wentylacja, poprzez duże otwory jest naprawdę mocna, a dodatkowo kask posiada duży daszek (który świetnie chroni przed słońcem). Daszek dodatkowo idealnie zgarnia powietrze do wlotów w czołowej części. Big Bore Vents, czyli trzy duże otwory w części czołowej oraz siedem pozostałych, spisują się na dziesiątkę (można poczuć wiatr we włosach, choć w moim przypadku raczej na skórze). Ochrona, to na czym zależy rowerzyście najbardziej, w przypadku Fox’a Metah jest maksymalna, a to za sprawą dobrze zabudowanej i chronionej części tylnej jak i całej głowy na obwodzie. Kask siedzi na głowie głęboko i pewnie, stanowi pewny punkt ochrony. Materiał, z którego wykonana jest część kasku odpowiedzialna ze przyjęcie uderzenia to VARIZORB™ – kilkuwarstwowa pianka w kształcie stożków, która maksymalnie absorbuje wstrząs (póki co wierzę na słowo, nie sprawdzałem). Utrzymanie higieny wnętrza jest łatwa, wyjmujemy gąbki SEALED LINER i czyścimy jak w każdym innym. Kask Fox Metah to dobra propozycja do szeroko rozumianego MTB, będzie dobrym towarzyszem podczas rowerowej zabawy pod względem ochrony i komfortu. Do wyboru mamy kilka kolorów w dwóch rozmiarach (S/M 54-58cm i L/LX 59-64cm). No i nowa bryła METAH’a robi wrażenie, mnie bardzo się spodobała.

1_zbig_fox_metah
.
Film prezentujący kask Fox Metah:


Producent: foxracing.com
Dystrybutor: powerbike.pl
Sklep: shop.43ride.com, 499zł

Na koniec. Oczywiście kask Fox Metah wspólpracuje z goglami. Na zdjęciu zestaw z goglami FOX Air Defence

1_fox_gogle_metah

Do zobaczenia gdzieś na trasie !