PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Startuje iXS Puchar Europy DH 2016!

Po długim oczekiwaniu w końcu nadeszła pora, aby rozpocząć tegoroczny sezon iXS Pucharu Europy DH. Pierwszy wyścig sezonu zabierze nas do Kranjskiej Gory, gdzie ponad 400 zawodników z 27 krajów rozpocznie dziewiąty sezon najważniejszej serii wyścigowej starego kontynentu.

Na ten moment czekali wszyscy: po długiej przerwie zimowej w końcu nadszedł czas pierwszych zmagań. Na wielkim otwarciu sezonu 2016 stawić się ma ponad 400 zawodników, którzy przyjadą do Kranjskiej Gory w północno-zachodniej Słowenii. W poprzednich latach Kranjska Gora stała się bardzo popularnym resortem narciarskim, który organizował nawet zawody rangi narciarskiego pucharu świata. Kilka lat temu po raz pierwszy w tym miejscu zorganizowane zostały Mistrzostwa Europy DH i od tamtej pory, co roku odbywa się tu jakaś ważna impreza. W 2009 roku podczas ME triumfował Nick Beer (Radon Magura Factory), drugi był Aurelien Giordanengo, a trzeci Remi Thirion. Wśród pań wygrała wtedy Floriane Pugin, druga była Emmeline Ragot, a trzecia Celine Gros.

iXS European Downhill Cup 2016 #1: Grand opening in Kranjska Gora
iXS Puchar Europy DH – Kranjska Gora 2015 podium

Jak widzicie Kranjska Gora nie jest anonimowym miejscem na zjazdowej mapie europy. Obecnie jest ona bardziej popularna niż w ostatnich latach, zwłaszcza gdy w ostatnim sezonie iXS Pucharu Europy DH w ostatniej chwili Kranjska Gora zastąpiła Maribor. I właśnie tym wspaniałym debiutem pod ekstremalnie wysoką presją czasu, to miejsce zaskarbiło sobie sympatię fanów i zawodników. W tym roku organizatorzy mieli dużo więcej czasu na spokojne planowanie i przygotowanie się do nadchodzącej imprezy. Trasa została zmodyfikowana i obecnie mierzy 2000 metrów długości oraz 300 metrów przewyższenia. Zeszłoroczna sekcja, która sprawiała mnóstwo problemów zawodnikom – krótki, ale bardzo stromy przesmyk z mnóstwem korzeni po gapie w centralnej części – została zastąpiona przez dwa bardzo szybkie zakręty, które z pewnością będą mniej niebezpieczne, zwłaszcza podczas deszczu.

Organizatorzy zadbali także o małą rozrywkę poza zawodami. W końcu po takiej długiej przerwie trzeba się spotkać i porozmawiać. Tym samym zostało zorganizowane oficjalne iXS Cup party, które z pewnością zapewni trochę dodatkowych emocji zarówno fanom, jak i zawodnikom.

iXS Puchar Europy DH w tym roku rozpoczął swój dziewiąty sezon. Od samego początku bardzo szybko stał się najważniejszą zjazdową serią na świecie, drugą po Pucharze Świata DH. Dzięki temu na zawodach stawiają się setki zawodników z wielu krajów, a gdy tylko jest to możliwe, serię odwiedzają także zawodnicy ze światowego topu. W tym roku odbędzie się sześć rund: na Słowenii, w Niemczech, Francji, Austrii oraz w Czechach.