Przez kilka bardzo wietrznych i deszczowych dni poprzedzających kolejną, drugą już z kolei, edycję PUCHARU WÓJTA RĘDZIN XC ELIMINATOR i PUCHARU POLSKI PUMPTRACK BATTLE, nerwowo obserwowaliśmy portale pogodowe, z których tylko część podtrzymywała nasz optymizm. W niedzielę 17 lipca nastąpiła nagła zmiana pogody i do kamieniołomu Lipówka, miejsca niezwykłego i osobliwego, zawitało słońce. Już o 9 rano zawitali też miłośnicy pumptracka i 550-metrowej atrakcyjnej trasy XC najeżonej dropami i krętymi, otwartymi zakrętami, ale z alternatywną opcją objazdu. PUMPTRACK od czasu poprzedniej edycji nieco zmienił swą geometrię, a to w celu upłynnienia i przyspieszenia przejazdów, zaś przeszkody zmieniono pod kątem wysokości i głębokości poszczególnych kołysek, a zakręty toru uległy nieznacznemu podwyższeniu.

Relacja z drugiej rundy Pucharu Polski Pumptrack Battle

Zawodnicy startowali w kategoriach junior (roczniki 1998-2001), open (ur. w 1997 r. i wcześniej), masters (ur. w 1986 r. i wcześniej), women (ur. W 2001 r. i wcześniej), a poza kategoriami pucharowymi zaplanowano zmagania dla dzieci KIDS PUMPTRACK BATTLE w kategoriach chłopcy rocznik 2005-2008, chłopcy rocznik 2002-2004 i dziewczynki rocznik 2002-2008. Tym razem doszła nowa kategoria Pierwszy Start.

Relacja z drugiej rundy Pucharu Polski Pumptrack Battle

W kategorii junior najszybszym zawodnikiem okazał się Michał Dendys ze słynnej rodziny Dendysów. Stoczył on zaciętą, zwycięską walkę o pierwsze miejsce z Filipppo Rawickim z B.P. REACTOR, odgrywając się tym samym za przegraną z Filippo w pierwszej edycji. W małym finale niestawienie się Przemka Abramowicza ggna starcie spowodowało wygraną walkowerem przez Kamila Masny. W kategorii open, najbardziej prestiżowej, w dużym finale bez niespodzianek wygrał dotychczasowy lider Pucharu Polski Pumptrack Battle Dominik Nienart z TEAM FCR, który pokonał swojego klubowego kolegę Łukasza Szachno. W małym finale zmierzyli się Kocjan Jakub z HIGH FIVE RACING TEAM z Danielem Oziembałą. Wygrał Jakub Kocjan. W kategorii masters w dużym finale zwyciężył Maciej Kucbora, pozostawiając w tyle Baldego Pinka z B.P. REACTOR, a w małym finale- dotychczasowy lider kategorii masters Grzegorz Dendys, wygrywając z Szymonem Wójcikiem. W dużym finale wygrała dotychczasowa liderka Pumptrack Battle Inka Januła z ABC- AREK BIKE CAMP z Anną Domagałą. Mały finał z powodu braku konkurencji awansem wygrała Jolanta Jastrząb.

Relacja z drugiej rundy Pucharu Polski Pumptrack Battle

W kategoriach dziecięcych najbardziej spektakularną walkę stoczyło rodzeństwo Szarków obstawiając podium. Na najwyższym podium stanął Kuba, drugi był Beniamin, a trzeci Tobi. W kategorii dziewczynki zwyciężyła Julia Militowska. Wśród chłopców rocznik 2002-2004w dużym finale zmierzyli się Wojtek Dendys z ABC – AREK BIKE CAMP z Iwo Rawickim z TEAM B.P. REACTOR. Zwyciężył Wojtek Dendys. W małym finale zwyciężył Piotr Sosnowski pokonując Mikołaja Hupę. W kategorii Pierwszy Start zwyciężył Mateusz Zondek, drugi był Piotr Witkowski.

Relacja z drugiej rundy Pucharu Polski Pumptrack Battle

Warto nadmienić, iż najlepsze wyniki eliminacji czasowych należały do kategorii junior.

W zmaganiach XCE niezwyciężony okazał się Marcin Motyka, drugi na podium był Jakub Żyto z UKS SPSK KATOLIK CZĘSTOCHOWA. Na najniższym podium stanął Marcin Siwy z ESTILE RACING TEAM, czwarte miejsce należy do Maćka Klimka.

Relacja z drugiej rundy Pucharu Polski Pumptrack Battle

Zorganizowanie zawodów było po raz kolejny możliwe dzięki wsparciu firmy Ranal naszego sponsora tytularnego, sklepu Bikemania i eEroweryjak również przychylności wójta Rędzin Pawła Militowskiego, który wystąpił również w roli zawodnika. Publiczność mogła w wolnej chwili docenić urok kamieniołomu podziwiając osobliwe krajobrazy, ciekawe, często chronione gatunki roślin i zwierząt oraz malownicze jeziora: Skalne i Kumaka. Przez cały czas zawodów można było delektować się w pyszną kawą serwowaną przez mobilną kawiarnię rowerową BIKE CAFE.

Relacja z drugiej rundy Pucharu Polski Pumptrack Battle

Pozostajemy pod wrażeniem atmosfery podczas zawodów, ostrej rywalizacji ale fair play, wzajemnych podziękowań zawodników po wyścigach. Było dużo dobrych emocji sportowych, efektownych biegów i ekscytującej konfrontacji. Szczególnie zapadły jednak w pamięć zmagania najmłodszych zawodników, ich radość i czasami łzy i związane z tym radość i duma ich rodziców czy dziadków. Na wszystkich zwycięzców czekały okazałe statuetki i puchary oraz nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim za udział w zawodach. Gratulujemy zawodnikom. Powodzenia w trzeciej edycji!

Po zakończeniu wszystkich trzech edycji wyłonimy generalnego zwycięzcę PUCHARU WÓJTA RĘDZIN XC ELIMINATOR i PUCHARU POLSKI PUMPTRACK BATTLE w poszczególnych kategoriach.