Startuje Puchar Świata DH 2016!

Po długim okresie oczekiwania, w końcu się doczekaliśmy! Pierwsza runda Pucharu Świata DH 2016 odbędzie się już w ten weekend. Areną pierwszych tegorocznych zmagań będzie francuskie Lourdes.

Będzie to już 26 sezon rowerowego Pucharu Świata UCI. W dniach 9-10 kwietnia w Lourdes zobaczymy kto najlepiej przepracował zimowy okres i dopasował się do nowego sprzętu. Zawody w Lourdes po raz drugi w historii otwierają sezon, a w poprzednim roku, dodatkowo zostały wybrane jako najlepsze zawody Pucharu Świata DH 2015.

Startuje Puchar Świata DH 2016!
Zdjęcie: Lukas Pilz

Ekipa Lourdes VTT organizuje zawody rowerowe od 1991 roku i w swoim dorobku ma wiele lokalnych imprez, Puchar Francji w 2013, aż w końcu zeszłoroczny Puchar Świata DH. Sama trasa jako jedna z nielicznych w całej serii, zlokalizowana jest zaledwie pięć minut od centrum miasta. Dzięki temu na trasie spodziewanych jest prawie 35.000 widzów (dane z zeszłego roku). Sama trasa jest dość krótka – zaledwie 2000m – ale jest bardzo stroma. Przewyższenie to 423m, a średnie nachylenie wynosi 21.5%.

Tytułów z zeszłego roku będą bronić Rachel Atherton (Trek Factory Racing) oraz Aaron Gwin (YT Industries). Zwycięzcami ubiegłorocznego wyścigu w Lourdes byli Aaron Gwin oraz Emmeline Ragot, która po zakończeniu ubiegłego sezonu zakończyła karierę. W tegorocznych zawodach zobaczymy także naszych reprezentantów: Sławka Łukasika oraz Kubę Żbikowskiego.

Transmisję na żywo przeprowadzi Red Bull TV, a niezawodny Claudio Caluori już zdążył nagrać prezentację trasy: