Już 13 maja startuje jeden z największych festiwali rowerowych w Polsce! Przez ostatnie 4 lata Joy Ride BIKE Festival zachwycił nie jednego ridera, bo niezależnie od posiadanych umiejętności, roweru czy wieku, każdy znajdzie tam coś dla siebie!

JRBF_3

Jeżeli wśród Was są osoby, które zastanawiają się co to za festiwal? To śpieszymy z wyjaśnieniem! Joy Ride BIKE Festival to 3 dniowa impreza stworzona przez rowerzystów, dla rowerzystów. Góra Wdżar w Kluszkowcach zostaje przerobiona na rowerowy plac zabaw. W festiwalowym miasteczku powstają wielkie targi rowerowe, a wieczorem wszyscy spotykają się żeby pooglądać najnowsze rowerowe produkcje na wielkim plenerowym ekranie. Oczywiście najważniejszym punktem są same konkurencje, których w tym roku będzie 8:

  • Downhill
  • Kellys Enduro
  • Sony Action Cam Whip Contest
  • Flybag
  • NS Bikes Pumptrack
  • Kärcher Dual Slalom
  • Cyklokarpaty Maraton
  • Kids Race

To co przez ostatnie lata gromadziło w Kluszkowcach prawie 2000 zawodników rocznie to unikalny klimat, który nie można opisać słowami, dlatego odsyłamy do videorelacji:

SZYBKIE ZAPISY = TAŃSZE ZAPISY

Dzisiaj ruszyły zapisy na stronie TimeDo (https://system.timedo.pl/joyride2016/pl/panel) i klasycznie organizatorzy przyjęli strategię – im szybciej się zapiszesz, tym mniej zapłacisz. Najtańsze zapisy trwają tylko do 20 kwietnia więc nie ma na co czekać!

Podobnie jak w ubiegłbym roku oprócz standardowych zapisów na poszczególne dyscypliny można wybrać opcję „Nie startuję, chilluję” i przez trzy dni korzystać z wyciągów testując ponad 100 rowerów!

JESZCZE WIĘKSZE TARGI ROWEROWE

Jednym z najprężniej rozwijających się elementów festiwalu są targi rowerowe! W ubiegłbym roku było 40 wystawców, ponad 100 rowerów testowych, konkursy z nagrodami i darmowe serwisy. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie jeszcze lepiej, bo swój udział już potwierdziły takie firmy jak:

NS Bikes, Mondraker, BIKE Magazyn, Kellys, KLC, Specialized, ALE, Xtreme Family, Foog, Shaman Racing, Black Mountain, Romet, Racefender, Melo Me, Scull Candy, Błażusiak Whyte Bikes, Mango Bikes, Canyon, Kona, Muc-off, Hydrapack, Acros, Silvini, Nano protech, Marin, Fox Head, Shimano, Maxxis, Lapierre, GT, Cannondale, Dakine, GoPro, Rose, ION, 360FLY, PAD PIG, 7iDP, Sandmarc, Corratec, Santour, TomTom, RocDay, Kross, Intense, Dartmoor, Sony Action Cam, Slope, POC, Orbea, HCC Components, Nikwax, Evoc, G-Form, BFG Suspension, SRAM

JRBF_4

Powiększone targi to tylko jedna z festiwalowych nowości i jak zapewniają organizatorzy o kolejnych dowiecie się w pierwszej kolejności na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1625959564331019/

JRBF_1 JRBF_2

FESTIWAL WSPIERAJĄ:

Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Shimano, Fox, Karcher, Sony Action Cam

Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull

Partnerzy: Czorsztyn Ski, ZEW Niedzica, Niedzica.pl, Nadleśnictwo Krościenko

Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, DH24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków.

Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Dirt it more, Polish 4x open