Nowy sezon, to nowa epicka lokalizacja! W tym roku Suzuki Nine Knights przenosi się do południowego Tyrolu we Włoszech, a dokładniej do Reschenpass. Zostanie tam zbudowany kompletnie nowy tor dirt/freeride i zapowiada się, że będzie to bardzo ekscytująca szósta edycja Suzuki Nine Knights MTB. Video konkurs „FOCUS Become a Knight” wkrótce wystartuje, aby wyłonić nowe talenty, które dołączą do Nicholi Rogatkina, Szymona Godźka, Antoine Bizeta, Sama Pilgrima czy Martina Söderströma podczas ponad tygodniowej imprezy, która odbędzie się w dniach 5-10 września 2016.

Nowa lokalizacja i design toru

Ekipa Suzuki Nine Knights jest szczęśliwa, że mogła połączyć siły z Samem Reynoldsem, który wspomoże Andiego Wittmana i Andiego Brewi’ego z ekipy Balzamico Trail Design, i razem zaprojektują kompletnie nową trasę. Będzie się ona składała z klasycznych freeride’owych elementów oraz sekcji slopestyle, która ma oferować zawodnikom niezliczoną ilość kombinacji by połączyć dwa style jazdy. Trasa wybudowana zostanie na zboczach Haider Alm w okolicach wioski Venosta i zawierać będzie takie elementy jak step up, stoliki, płynne linie FR czy ogromne kickery na jeszcze większe hopy. Szczegóły pojawią się wkrótce..

Suzuki Nine Knights MTB 2016 heads to Reschenpass in Italy

Freeride’owy sponsoring oraz dzikie karty

Podobnie jak w poprzednich latach uruchomiony zostanie konkurs filmowy, dzięki któremu zdolni amatorzy i wschodzące gwiazdy, będą mogli wygrać dzikie karty z zaproszeniami na imprezę. W tym roku marka FOCUS podnosi poprzeczkę i dorzuca kontrakt na 1 rok dla młodego talentu, który nie ma jeszcze żadnego wsparcia, a już posiada konkretne umiejętności. Koniec zgłoszeń planowanych jest na 18-go sierpnia, a więcej szczegółów dotyczących konkursu FOCUS Become a Knight znaleźć można na stronie: nineknightsmtb.com.

Suzuki Nine Knights MTB 2016 heads to Reschenpass in Italy

Dzień dla publiczności

Przez cały tydzień będą miały miejsce przeróżne sesje foto i video, ale organizatorzy nie zapominają także o publiczności. W związku z tym zapraszają wszystkich w sobotę 10-go września, na wielką imprezę, gdzie zawodnicy pokażą swoje najlepsze triki. Zabierzcie więc kremy do opalania i dołączcie do nas w Reschenpass w południowym Tyrolu.

Suzuki Nine Knights MTB 2016 heads to Reschenpass in Italy


Instagram: instagram.com/nineknights
Facebook: facebook.com/nineknights
#nineknights
Zdjęcia: Klaus Polzer