Sezon zawodów rozpoczął się na dobre i nadeszła pora na kolejną imprezę. Swatch Rocket Air odbędzie się już w dniach 29-30 kwietnia, a zawodnicy pokażą swoje najlepsze triki w „szwajcarskiej dżungli”, gdzie do zgarnięcia będzie pierwsza dzika karta. W tym roku zarejestrowana jest rekordowa ilość złotych imprez (sześć!), a w ich skład wchodzą także dwie kompletnie nowe imprezy spod znaku FISE World Series – kanadyjskie Edmonton oraz chińskie Chengdu. Zawody złotej rangi FMB World Tour, to ostatni stopień dla zawodników przed przejściem do najważniejszej serii, czyli diamentowej rangi. To właśnie na diamentowych imprezach zdobywa się najwięcej punktów i dzięki temu wzrastają szanse na triumf w klasyfikacji końcowej. Oprócz punktów rankingowych FMB oraz nagrody pieniężnej, podczas zawodów Swatch Rocket Air w szwajcarskim Thun, zawodnicy będą walczyć o dziką kartę uprawniającą do startu w drugiej diamentowej imprezie – Crankworx Les Gets.

Swatch Rocket Air 2016: dzikie karty do zgarnięcia w szwajcarskiej dżungli
Sam Pilgrim / zdjęcie: Andre Maurer

„Rumble in the Jungle” – to legendarna już walka w ringu bokserskim. 30-go kwietnia dżungla przenosi się do Thun, a walka zapowiada się niesamowicie. Trasa będzie składać się ze starych samolotów czy kontenerów, które zapewniły Thomasowi Genon’owi dwa zwycięstwa z rzędu w ubiegłych latach. Teraz impreza staje się jszcze bardziej szalona. Obecny obrońca tytułu oraz pozostali zawodnicy będą walczyć na trasie stylizowanej na dżunglę. W piątek odbędą się pre-kwalifikacje, a w sobotę ostatnie kwalifikacje. Finały rozpoczną się w niedzielę o 19.45. Wszyscy, którzy nie będą mogli dotrzeć do Szwajcarii, będą mogli zobaczyć zawody dzięki transmisji na żywo na stronie fmbworldtour.com.

Swatch Rocket Air 2016: dzikie karty do zgarnięcia w szwajcarskiej dżungli
Thomas Genon / zdjęcie: Manuel Lopez

Dla zawodników, którzy nie będą mogli wziąć udział w diamentowej serii FMB, jest jeszcze nadzieja! Na zawodach złotej rangi zawodnicy będą mogli powiększyć swoje dorobki punktowe, podreperować budżety, oraz zgarnąć dzikie karty na diamentową serię. FMBA rozdaje po dwie karty na każdy diamentowy przystanek, a dokładna rozpiska gdzie zdobyć jaką kartę znajduje się poniżej. Pierwsza dzika karta zostanie rozdana właśnie na Swatch Rocket Air i uprawnia do startu w Crankworx Les Gets, a dostanie ją najwyżej sklasyfikowany zawodnik, który nie ma zapewnionego miejsca na start we Francji. System dzikich kart jest tak ustawiony, aby dać wschodzącym gwiazdom, ostatniego kopa na szczyt, a wtedy wszystko jest już możliwe.

Swatch Rocket Air 2016: dzikie karty do zgarnięcia w szwajcarskiej dżungli
Tomas Zejda / zdjęcie: Andre Maurer

Przy okazji przeczytajcie także ten wywiad, w którym Max Fredriksson, Tomas Lemoine i Torquato Testa opowiadają o tym, jak dostali się na szczyt. W końcu i oni w przeszłości zdobywali dzikie karty.

Dzikie karty będą do zgarnięcia:

 • 1. Crankworx Les Gets (18 czerwiec)
  • 1 dzika karta podczas Swatch Rocket Air (30 kwiecień)
  • 1 dzika karta podczas FISE Montpellier (8 maj)
 • 2. Swatch Prime Line (2 lipiec)
  • 2 dzikie karty podczas 26TRIX (11 czerwiec)
 • 3. Red Bull Joyride, Crankworx Whistler (20 sierpień)
  • 2 dzikie karty podczas Maxxis Slopestyle (30 lipiec)

Szczegóły:

 • Pierwsze złotej rangi zawody w tym sezonie, Swatch Rocket Air w Thun, Szwajcaria – 29-30.05.2016
 • Pozostało sześć dzikich kart uprawniających do startu w diamentowej serii FMB World Tour!
 • Transmisja na żywo na stronie fmbworldtour.com!

Więcej informacji o diamentowej serii znajdziecie na stronie: fmbworldtour.com. Zapraszamy także do śledzenia profili FMB World Tour na: facebook.com/fmbworldtour, twitter.com/fmbworldtour oraz instagram.com/fmbworldtour.