PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Tydzień po opublikowaniu terminarza głównej serii SloEnduro, przyszedł czas na serię SloEnduro 4Fun. Jest to amatorski puchar enduro, który rozpoczął swoje istnienie w 2015 roku od 5 imprez w Słowenii, a w tym roku będzie ich aż dziesięć w czterech krajach!

Wysoki poziom ścigania, główne zawody SloEnduro, to już nie jest ściganie się dla zabawy. Podczas dwóch dni trasy dają w kość zawodnikom, a bardzo dobra znajomość pięciu, sześciu, lub więcej odcinków specjalnych, jest wielce pożądana.

I w tym miejscu pojawia się Enduro 4Fun. Zawody nie zajmą więcej niż jeden dzień: rano zawodnik odbiera swój numer startowy, trenuje na jednej lub dwóch trasach, a potem jego przejazd jest mierzony. Format zawodów trochę różni się od głównej serii, ale w większości i tak sprowadza się to do uzyskania najlepszych czasów z każdego dostępnego odcinka.

Jest to świetny format dla kompletnych amatorów, którzy chcą poczuć odrobinę rywalizacji, oraz dla tych, którzy chcą się wprawić przed prawdziwym enduro.

Terminarz imprez SloEnduro 4Fun 2016

Włochy, Słowenia, Austria i Węgry

Seria rozpocznie się w marcu w Muggii, niedaleko Triestu we Włoszech. Pierwszego maja nadejdzie czas na rundę w Dobrnej na Słowenii, a następnie zawodnicy będą ścigać się w Ruše. Z kolei w czerwcu seria przeniesie się po raz pierwszy do Grazu w Austrii, by potem wrócić na Enduro Krvavec na Słowenii. Z kolei w lipcu odbędą się zawody Enduro Rogla, a w sierpniu natomiast odbędzie się jedyny w całej serii masowy start, który będzie miał miejsce na górze Matajur we Włoszech. Kolejny wyścig to wrześniowe Kranjska Gora na Słowenii oraz Gorizia we Włoszech, a cała seria zakończy się w październiku w węgierskim Komló.

Tym samym serie SloEnduro oraz 4Fun odbędą się aż 16 razy w pięciu krajach.

Najważniejszą zmianą na 2016 rok jest fakt, że punkty z serii 4Fun nie będą dodawane do głównej klasyfikacji SloEnduro. Obydwie serie będą miały swoje własne rankingi. Natomiast do końcowego rezultatu SloEnduro 4Fun będzie liczyć się 6 najlepszych wyników z całego sezonu w dwóch kategoriach – mężczyźni oraz kobiety.

Kalendarz Enduro 4Fun 2016:

  • 13 marzec – Montedoro Enduro, Muggia (Włochy)
  • 1 maj – Enduro Krokar, Dobrna (Słowenia)
  • 14 maj – Merjasec Enduro, Ruše (Słowenia)
  • 5 czerwiec – Enduro Gradec, Graz (Austria)
  • 19 czerwiec – Krvavec Enduro (Słowenia)
  • 9 lipiec – EnduRogla, Rogla (Słowenia)
  • 7 sierpień – Matadown, Pulfero (Włochy)
  • 4 wrzesień – Enduro MTB Republic, Kranjska Gora (Słowenia)
  • 18 wrzesień – Gorizia Enduro (Włochy)
  • 2 październik – Mecsek Enduro, Komló (Węgry)

O SloEnduro

Słoweńska seria MTB enduro SloEnduro odbyła się po raz pierwszy w 2013 roku. Zawody odbywają się pod egidą Słoweńskiego Związku Kolarskiego, a SloEnduro zarządzane są przez ekipę organizatorów i reprezentantów startujących ekip.

Więcej informacji:

Oficjalna stronaSloEnduro: sloenduro.com
SloEnduro Facebook: facebook.com/sloenduro
SloEnduro YouTube: youtube.com
SloEnduro Twitter: @sloenduro
#SloEnduro