Zapowiedź drugiej rundy Pucharu Świata DH 2016 - Cairns

Po zmaganiach we Francji, przyszła w końcu pora na kolejną rundę tegorocznego Pucharu Świata DH. Tym razem zawodnicy zmierzą się w australijskim Cairns, które w poprzedniej edycji, nieźle dało im w kość. Przygotujcie się więc na weekend pełen zmagań, ponieważ oprócz Pucharu Świata (ważne! – finały DH odbędą się w sobotę, niedziela zarezerwowana jest dla cross country), w dniach 23-24 kwietnia, odbędzie się także nasz rodzimy Puchar Polski DH na górze Żar.

Ostatnie zmagania w Australii w ramach Pucharu Świata DH odbywały się w ekstremalnych warunkach pogodowych. W 2014 roku ulewy sprawiły, że trasa zamieniła się w jeden wielki potok błota, a najlepsi w takich warunkach byli Gee i Rachel Atherton. Dodatkowymi smaczkami zmagań były dyskwalifikacja Grega Minnaara (przeciął taśmę), wypadek Adama Braytona (bardzo paskudnie rozciął nogę w piszczelu) oraz kibica, który miał zjechać na jego rowerze na sam dół. Miejmy nadzieję, że w tym roku nie będzie takich wypadków.


Tak było w 2014 roku

Sama trasa nie jest jakoś specjalnie długa – zaledwie 1259m o przewyższeniu 239 metrów. Gee Atherton w 2014 zwycięski czas ustawił na 4:00.707. Czy w tym roku komukolwiek uda się zejść poniżej 4 minut? Zobaczymy! Kwalifikacje przewidziane są na piątek, a przejazdy finałowe odbędą się w sobotę.

Po pierwszej rundzie w Lourdes na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej jest Aaron Gwin (The YT MOB), tuż za nim plasuje się Steve Smith (Devinci Global Racing) oraz Danny Hart (MS Mondraker Team). W klasyfikacji pań prowadzi Rachel Atherton (Trek Factory Racing DH), przed Tahnee Seagrave (Transition Factory Racing/FMD) i Manon Carpenter (Madison Saracen Factory Team). W klasyfikacji juniorów prowadzi Finnley Iles (Specialized Gravity powered by SRAM).