JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Już za cztery dni, 23 i 24 kwietnia, Międzybrodzie Żywieckie ponownie stanie się downhillową stolicą Polski. Najlepsi zawodnicy w zjazdach na rowerach będą walczyć o pierwsze w tym sezonie punkty Pucharu Polski. Każdy z riderów będzie musiał zmierzyć się z dwukilometrową trasą, która zweryfikuje zarówno ich umiejętności, jak i formę.

O tym, że zawody w zjazdach rowerowych są zarówno niezwykle widowiskową, jak i wymagającą kondycji, sprawności fizycznej i umiejętności technicznych, dyscypliną nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. Dlatego też warto zawczasu spojrzeć w jakich warunkach mierzyć się będą zawodnicy. Przedsmakiem tej niesamowitej rywalizacji jest video nagrane z perspektywy kasku zawodnika, które ukazuje przebieg wymagającej trasy zjazdowej usytuowanej na górze Żar.

Natomiast przebieg trasy pokazuje załączona mapa.

Diverse Downhill Contest: prezentacja trasy Pucharu Polski

Tradycyjnie, poza konkursem głównym, odbędzie się także niezwykle widowiskowy konkurs Monster Best Whip, w którym zawodnicy będą starali się maksymalnie „wyłamać” rower w powietrzu.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali konkurencję dla widzów na najlepiej kibicującą ekipę. Warto więc zabrać ze sobą oryginalne przedmioty, przy użyciu których będziecie dopingować swoich faworytów. Podobnie, jak w latach poprzednich, miłośnicy fotografii będą mogli pochwalić się swoimi najlepszymi kadrami „ustrzelonymi” na Żarze w Diverse Downhill Foto Contest (szczegóły: downhillcup.eu). Na zwycięzców obu konkursów czekają atrakcyjne nagrody.

Wszystkim tym, kytórzy chcieliby spróbować swoich sił w zjeździe z góry Żar, przypominamy, że zapisy online trwają do 20 kwietnia do godziny 24.00. Link do zgłoszenia: downhillcup.eu. W sobotę możliwe będzie także zapisanie się na miejscu w biurze zawodów.

Diverse Downhill Contest: prezentacja trasy Pucharu Polski

RAMOWY PROGRAM ZAWODÓW

23.04.2016 (sobota)

 • 08:00 – 13:00 – przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych
 • 08:00 – 09:00 – obowiązkowa piesza inspekcja trasy przez zawodników (dotyczy zawodników z licencją PZKol)
 • 09:00 – 16:00- obowiązkowy trening z zatrzymywaniem (dotyczy zawodników z licencją PZKol)
 • 16:00 – 18:00 trening non stop dla zawodników z licencją PZKol
 • 18:00 – 19:00 Monster Best Whip Contest

24.04.2016 (niedziela)

 • 7:15 – odprawa służb zabezpieczających
 • 8:00 – wywieszenie list startowych w biurze zawodów
 • 08:00 – 09:30 – trening dla wszystkich kategorii
 • 09:30 – 10:30 – trening tylko dla zawodników z licencją PZKol
 • 11:00 – 13:00 – eliminacje
 • 14:00 – 17:00 finał
 • 15 minut po zakończeniu finału – dekoracja zwycięzców.

Diverse Downhill Contest: prezentacja trasy Pucharu Polski

Zjazdy rowerowe to wielkie emocje i adrenalina. Adrenalina, która krąży w żyłach riderów i wiezie ich na sam dół z zawrotną dla zwykłego śmiertelnika prędkością i precyzją.

Diverse Downhill Contest to świetna okazja, aby całymi rodzinami spędzić weekend na świeżym powietrzu i wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu sportowym. Bądźcie z nami na górze Żar 23 i 24 kwietnia, aby dopingować zawodników i zawodniczki podczas pierwszej w sezonie rywalizacji pucharowej!

Oficjalna strona: downhillcup.eu
Oficjalny profil na Facebook`u: facebook.com/downhillcontest
Organizator: SPORTAINMENT sportainment.com