Od rozpoczęcia sezonu minęło już półtora miesiąca. Pierwsza runda została rozegrana w San Dorligo della Valle w pobliżu Triestu we Włoszech, następnie odbyły się trzy rundy niżej notowanej serii SloEnduro 4Fun, a teraz w końcu przyszła pora na rozegranie drugiej rundy głównej serii SloEnduro. Tym razem areną zmagań będzie Cerkno na Słowenii.

Zapowiedź drugiej rundy SloEnduro - Cerkno
Daniel Schemmel / zdjęcie: Nejc Bole

Enduro Cerkno organizowane przez ekipę Pedal Cerkno, w zeszłym roku zostało wybrane najlepszą rundą serii. Tegoroczna impreza rozpocznie się w sobotę od prologu w Cerkno. W niedzielę akcja przeniesie się do Cerkno Ski Resort, gdzie rozegrane zostanie pięć odcinków specjalnych. Najbardziej wymagający odcinek został nazwany Kenda SuperStage i za zwycięstwo w nim przyznawane będą specjalne nagrody.

Zawodnicy zostaną wywiezieni na start przez wyciąg, a następnie czeka ich jeszcze troszkę pedałowania. W sumie muszą wjechać na wysokość 1350m, a zjazdu czeka ich nawet więcej. Trasa jest krótsza niż w zeszłym roku, kiedy odbyło się aż osiem etapów w ciągu dwóch dni. Jednak wtedy były to Mistrzostwa Słowenii.

Trasa zostanie podana w piątek. Wywożenie na treningi jest zabronione, ale wyciąg będzie działać od 10 rano w piątek. Sobotni prolog odbędzie się o 18, a pierwszy odcinek startuje w niedzielę o 10.

Zapowiedź drugiej rundy SloEnduro - Cerkno
Vid Persak / zdjęcie: Nejc Bole

Rejestracja zawodników jest wciąż otwarta, ale już zapisało się ponad 100 uczestników z takich krajów jak Austria, Chorwacja, Niemcy, Francja, Włochy, Polska, i oczywiście Słowenia. Faworytem wyścigu ponownie będzie Vid Persak (Gaes Orbea Enduro Crew), który podczas tegorocznej pierwszej rundy został ukarany dodatkową karą minutową za spóźnienie się na prolog. Zwycięzcą pierwszej rundy był Daniel Schemmel (Cube Action Team).

Everything on Enduro Cerkno: click here

O SloEnduro

Słoweńska seria mtb enduro wystartowała w 2013 roku. Zawody są rozgrywane pod egidą Słoweńskiego Związku Kolarskiego, ale SloEnduro zarządzane jest przez radę złożoną z organizatorów oraz reprezentantów zespołów.

Więcej zdjęć z pierwszej rundy: sloenduro.com/enduro-3-camini-fotogalerija-drugic

Linki

Oficjalna strona SloEnduro: sloenduro.com
SloEnduro Facebook: facebook.com/sloenduro
SloEnduro YouTube: youtube.com
SloEnduro Twitter: @sloenduro
#SloEnduro