Najlepsi zawodnicy slopestyle na świecie oraz wszyscy fani rowerów górskich nie mogą się doczekać jedenastej edycji zawodów White Style. Ta unikalna impreza po raz kolejny odbędzie się u podnóża austriackich alp w bike parku Leogang 27-go stycznia. Będize to zarazem pierwsza edycja zawodów serii FMB World Tour w nowym roku i jedyna, która będzie rozgrywana na śniegu. Dwudziestu zawodników pokaże jak przepracowało przerwę zimową i zaprezentuje swoje najlepsze triki na śnieżnym torze. Nie możecie się doczekać? To zobaczcie jak było w zeszłym roku!

Gdy słyszysz ten dźwięk jak opony przejeżdżają po świeżym śniegu, a dzieciaki i dorośli krzyczą w niebogłosy, to wiesz że nadszedł ten czas: White Style 2017 już niedługo! Tylko dwa miesiące dzielą nas od zakończenia rowerowej hibernacji i rozpoczniemy nowy sezon z grubej rury. Po trzech miesiącach długiej zimowej przerwy będziemy mogli zobaczyć kto przygotował nowe triki na nadchodzący sezon i kto zaliczył największy progres.

Zapowiedź White Style 2017
White Style 2016, Matt Jones

Pomimo tego, że lista startowa nie została jeszcze zamknięta i ostatecznie potwierdzona, to możecie być pewni, że zobaczycie naprawdę niesamowite triki. White Style to pierwsze zawody sezonu i świetna okazja by zacząć rok od zwycięstwa. W ubiegłych latach najlepsi zawodnicy pojawiali się na starcie i podobnie będzie w tym roku. Czy 24-letni Polak Szymon Godziek zaliczy trzecie zwycięstwo z rzędu? Czy może będzie jakaś niespodzianka? Chodzą słuchy, że w zawodach weźmie udział 17-letni młokos ze Szwecji, Emil Johansson, i będzie to dla niego pierwszy występ w historii White Style. Pokazał się tu w 2016 roku podczas zawodów 26TRIX i od razu wskoczył na piąte miejsce wśród najlepszych w rankingu FMB World Tour. Kolejnym kandydatem do zwycięstwa będzie także 22-letni Brytyjczyk Matt Jones, który w ubiegłych latach zajmował drugie miejsca.

Zapowiedź White Style 2017
White Style 2016, Diego Caverzasi

Jedno w każdym razie jest pewne. 27-go stycznia w austriackim Leogangu będzie się działo. Zobaczymy kto poradzi sobie najlepiej z trudnym śnieżnym torem.

Zapowiedź White Style 2017
White Style 2016, Szymon Godziek

Region Saalfelden Leogang znajduje się w samym sercu landu Salzburger oraz oferuje szeroką gamę aktywności dla tysięcy turystów, którzy przyjeżdżają tu przez cały rok. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji ponad 270 kilometrów tras w ośrodku Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn oraz 150 kilometrów pozostałych tras. W lecie z kolei Bike Park Leogang i okolice oferują 720 kilometrów tras oraz 480 kilometrów ścieżek rowerowych w okolicznych miejscowościach.

Zapowiedź White Style 2017 data-src=