Aż pięć imprez zostanie rozegranych w przyszłym roku w ramach cyklu wyścigów „Kellys Enduro MTB Series”. Szykuje się długi i emocjonujący sezon.

Od finałowej edycji w Baligrodzie minęło zaledwie 6 tygodni, a my już znamy terminy i lokalizacje, w których odbędą się imprezy z cyklu „Kellys Enduro MTB Series 2017”. Dla wielu informacje te są sporym, ale z pewnością bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Poziom organizacji w tym sezonie i wzrost popularności kolarskiego enduro ma swoje odzwierciedlenie w kalendarzu imprez. Należy też przypomnieć, że rywalizacja w ramach tego cyklu odbywa się w formule on-sight, czyli bez wcześniejszej znajomości trasy. Z tego powodu odcinki specjalne są nieco łatwiejsze, ale ich pokonanie wymaga nienagannej techniki, szybkości reakcji i umiejętnego wyboru linii przejazdu. Taka forma ścigania zachęca nie tylko typowych endurowców, ale także zawodników startujących zazwyczaj w maratonach MTB, czy w wyścigach cross-country. Widać to było choćby podczas Mistrzostw Polski w Enduro, gdzie na czołowych miejscach uplasowali się specjaliści od XCO. Jednak nie dla wszystkich osiągnięty wynik jest najważniejszy. Liczą się przede wszystkim możliwość ekploracji nowych tras, pozytywne emocje i czas spędzony w gronie znajomych.

Ściganie w ramach „Kellys Enduro MTB Series 2017” rozpocznie się w Srebrnej Górze, która w tym roku była chyba najbardziej obleganą miejscówką w Polsce. Współorganizatorem pierwszej edycji będzie PM Bike Experts, co gwarantuje ciekawe trasy i dopracowanie najdrobniejszych szczegółów. Trzy tygodnie później spotkamy się w kultowej już Przesiece. Po dwóch latach ścigania w sercu Karkonoszy tym razem zamiast klasycznych zawodów odbędzie się tam zlot sympatyków enduro. Podczas tego dwudniowego wydarzenia możliwe będzie testowanie rowerów, uczestnictwa w wykładach i szkleniach, a także wspólne poznawanie tamtejszych tras. Miesiąc później w ramach Festiwalu Rowerowego Bike Week cykl zawita do Szklarskiej Poręby. Ekipa EMTB – dotychczasowy organizator zawodów w tej lokalizacji postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Trasy zostały docenione za niesamowite rock gardeny, więc mamy nadzieję, że i w przyszłorocznej edycji ich nie zabraknie. Zaraz po wakacjach natomiast, chcąc uniknąć sławnego bieszczadzkiego błota organizator zaprasza do miejscowości Bystre w gminie Baligród. Miejscówka jest znana sporej liczbie zawodników, którzy w minionym sezonie nie bali się wycieczki w te dzikie i nieodkryte dotychczas tereny. Zamknięcie sezonu zapowiada się z niemałym przytupem w legendarnym już na mapie enduro – Mieroszowie. Ten niełatwy obszar rywalizacji dostarczy na pewno niezapomnianych wrażeń, a także ogromnej dawki adrenaliny. Organizator zapewnia jednak, że formuła on-sight pozytywnie wpłynie na dostępność tras dla szerszego niż dotychczas grona zawodników.

Możemy chyba śmiało stwierdzić, że jedyny w Polsce cykl enduro w formacie on-sight dynamicznie się rozwija zarówno w aspekcie jakości, jak i ilości imprez. Ponadto tak, jak w minionym sezonie, również w przyszłym roku w ramach każdej z edycji rozegrany zostanie Akademicki Puchar Polski w Enduro. Warto więc już teraz uwzględnić ten fakt i wyrobić legitymację AZS. Poniżej daty i lokalizacje „Kellys Enduro MTB Series 2017”:

  • 20 maja – Srebrna Góra
  • 10-11 czerwca – Przesieka – ZLOT
  • 9 lipca – Szklarska Poręba – Festiwal Rowerowy
  • 9 września – Baligród
  • 30 września – Mieroszów

Więcej informacji: facebook.com/EnduroMTBseries