Marka WTB przedstawiła niedawno nowy model, który uzupełni gamę oferowanych przez firmę obręczy. Nowy produkt został nazwany Asym – jako skrót od asymetryczny – i powinien być dobrą wiadomością dla fanów cross country czy all mountain, którzy preferują aluminiowe obręcze. Asym wyróżnia się otworami na szprychy umieszczonymi poza środkiem obręczy, dzięki czemu nie jest wymagane specjalne naciąganie koła, a przy budowie tylnego koła wystarczy użyć jednej długości szprych. Takie rozwiązanie według WTB sprawia, że siła naciągnięcia szprych jest prawie taka sama po obu stronach obręczy, co w efekcie daje mocniejsze koło.

Nawet jeśli nie budujesz sam swoich kół, to rozwiązanie powinno sprawić, że łatwiej będzie Ci je utrzymać w dobrej kondycji. Dostępne są dwie szerokości – 29 i 35mm. Oczywiście obręcze przygotowane są do systemów bezdętkowych. Kolejną nowością jest fakt, że WTB zdecydowało się na oczkowanie otworów na szprychy dla wzmocnienia konstrukcji.

Obręcze WTB Asym

Obręcze wykorzystują asymetryczny design, aby ułatwić równy naciąg szprych po obu stronach oraz szybsze zaplatanie koła. Obręcze Asym wykorzystują aluminium WT69 oraz jednokomorową konstrukcję dla zmniejszenia wagi, a oczkowane otwory na szprychy sprawiają, że obręcz jest wytrzymalsza.

Idealne połączenie: szerokie i trwałe

Obydwa modele Asym i29 oraz i35 (wewnętrzna szerokość obręczy) łączą w sobie wysoką wytrzymałość oraz łatwość uszczelniania systemu bezdętkowego z asymetrycznym designem. Dzięki specjalnemu offsetowi otworów na szprychy, siła ich naciągu jest taka sama po obu stronach i zminimalizowany jest efekt naciągania koła oraz ułatwiona jest jego konserwacja i prostowanie.

O marce WTB

Założona w 1982 roku firma Wilderness Trail Bikes (WTB) powstała w hrabstwie Marin, kolebce kolarstwa górskiego, aby projektować lepsze produkty rowerowe. Znana z siodełek, opon, felg i chwytów, ta kierowana przez riderów firma wciąż przesuwa granice tego, co jest możliwe dzięki niesłabnącej duchu innowacji i pasji do przygód na dwóch kołach.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter