Niezwykle duże zainteresowanie pierwszą edycję cyklu zawodów Enduro MTB Series by Kellys, spowodowało wyczerpanie limitu miejsc już na 3 tygodnie przed imprezą. Dlatego już dziś organizatorzy uruchamiają dodatkową pulę 40 miejsc.

Zwiększony limit miejsc na Enduro MTB Series by Kellys w Przesiece

Za nieco ponad 2 tygodnie w Karkonosze zjadą się fani kolarstwa górskiego w odmianie enduro. Tamtejsze ścieżki i szlaki idealnie nadają się do rywalizacji w formule on-sight czyli bez wcześniejszej znajomości trasy. Organizatorzy niemalże pod osłoną nocy oznakują 4 odcinki specjalne, na których w sobotę 18 czerwca odbędzie się nie tylko walka o cenne sekundy ale przede wszystkim dobra zabawa i integracja na świetnych górskich singlach. Pewnie dlatego już kilka dni temu został osiągnięty założony na początku limit miejsc. Będzie on jednak zwiększony o dodatkową pule 40 miejsc czyli o dwie grupy startowe. Zatem osoby, które już się zapisały ale nie dokonały opłaty startowej będą musiały zmienić w formularzu rejestracyjnym swoją grupę na XI lub XII. Przypominamy, że o wpisaniu na listę startową decyduje kolejność wpłat.

Warto również wspomnieć, że impreza zyskała rangę Akademickiego Pucharu Polski. Warunkiem sklasyfikowania w tej kategorii jest status studenta lub pracownika uczelni oraz członkostwo w Akademickim Związku Sportowym. Dokumenty te sprawdzane będę w biurze zawodów przed wyścigiem. Ponadto edycja w Przesiece zaliczana jest do Polish Enduro Series www.polishenduroseries.com. Szykuje się więc niezwykle ciekawa i zacięta rywalizacja, szczególnie że w puli nagród znajdą się m.in. plecaki Deuter, okulary i gogle Julbo, kaski TSG, opony Maxxis, bony na zakup komponentów Sixpack, pompki Airshot i wiele innych. Dla osób, które nieco mniej uwagi przywiązują do walki o jak najlepsze miejsca mamy również dobre informacje. W pakietach startowych każdy z uczestników otrzyma płyn uszczelniający Trezado, środek do prania odzieży technicznej Nikwax, oraz gadżety od marki Kellys. Po dekoracji zwycięzców odbędzie się również losowanie nagród oraz wspólne grilowanie.

W najbliższych dniach zostanie również podany harmonogram godzinowy imprezy.

Zapisy na enduro-mtb.eu, a aktualne newsy na facebook.com/EnduroMTBseries.