Zapowiedź trzeciej rundy Pucharu Świata DH 2016 - Fort William

Szkockie wzgórza po raz kolejny będą gościć tysiące fanów kolarstwa górskiego. W dniach 4-5 czerwca w Fort William odbędzie się trzecia runda Pucharu Świata DH oraz trzecia runda europejskiej serii 4X Pro Tour. Do rywalizacji stanie ponad dwustu zawodników i zawodniczek, których dopingować będzie ponad 19 tysięcy fanów zebranych na wzgórzach Aonach Mor, gdzie mieści się ośrodek Nevis Range.

Wielkie oczekiwania mają zwłaszcza Brytyjczycy, dla których jest to domowy wyścig. Duże oczekiwania są przede wszystkim w stosunku do Rachel Atherton, która ma szanse na odniesienie trzeciego kolejnego zwycięstwa w tym sezonie, a jej głównymi rywalkami są… jej rodaczki – Manon Carpenter i Tahnee Seagrave.

W elicie mężczyzn do walki stanie między innymi zawodnik z Inverness, Greg Williamson, a także Danny Hart, który z pewnością będzie chciał potwierdzić swoją dobrą formę. Również Gee Atherton, który wygrał tu dwukrotnie (w 2010 i 2013 roku), z pewnością będzie chciał dobrze zaprezentować się na swojej ziemi.

Brytyjczycy będą musieli jednak walczyć z ostrą konkurencją w postaci m.in. Amerykanina Aarona Gwina, który wygrał zeszłoroczną klasyfikację generalną, czy reprezentanta RPA Grega Minnaara, który wygrał tu w 2015 roku.

Rachel Atherton:

Zawsze cieszę się z możliwości ścigania się w Fort William. Wygrałam tu trzy razy z rzędu i z pewnością będę chciała kontynuować tą serię. Tutejsza publiczność jest wspaniała i z pewnością dodaje animuszu swoim dopingiem. Trasa jest bardzo długa, szybka i brutalna – jest tu zdradziecka sekcja z korzeniami,na której poległo wielu zawodników. No i nie ma lepszego uczucia niż skakanie finałowej hopy, po której wpada się na ostatnią prostą przy wiwacie tłumów.

Tegoroczny wyścig będzie specjalny również z innego powodu. Będzie to ostatni występ w serii Pucharu Świata DH, legendy brytyjskiego kolarstwa, Steve’a Peat’a. W tym roku kończy on swoją wyścigową karierę po 20 latach, 17 zwycięstwach, 52 miejscach na podium oraz z jednym tytułem Mistrza Świata DH.

Oprócz wyścigu zjazdowego, w Fort William odbędzie się także trzecia runda europejskiej serii 4X Pro Tour oraz występ Danny’ego MacAskill’a, który przyjedzie tu ze swoją ekipą Drop and Roll Street Trials. Rozstawiona zostanie także strefa expo, gdzie zaprezentują się producenci sprzętu oraz ubrań rowerowych.

Więcej informacji na temat wyścigowego weekendu znajdziecie na stronie: fortwilliamworldcup.co.uk