Miał szanse zgarnąć łatwe zwycięstwo, ale ostatecznie Daryl Brown musiał uznać wyższość Jakuba Vencla, który obronił tytuł po zaledwie dwóch godzinach snu. W pierwszym przejeździe finałowym Daryl popełnił błąd, uślizgnęło mu się koło i to oznaczało, że Vencl wygra całe zawody.

Jakub Vencl:

Gdy jeździsz na maksa przez cały dzień i idziesz na górę po raz setny, zmęczenie daje się we znaki i łatwo jest zaliczyć glebę. Takie życie. Jednak to trochę dołujące, że na końcu pierwszego przejazdu jesteś tylko o sekundę szybszy, ale w speed and style to bardzo duża przewaga.

Stamina speed and style in second Crankworx event
Jakub Vencl vs Mitch Ropelato

Ostatecznie Brown nie dał rady odrobić tej straty i tym samym Jakub Vencl odniósł drugie zwycięstwo w tym roku.

Jakub Vencl:

Chciałem więcej trenować przed tymi zawodami, ale wychodziło moje lenistwo… no i okazało się, że to dobry pomysł haha.

Wyniki pre-eliminacji pokazywały, że Vencl będzie jednym z faworytów po tytuł Mistrza Crankworx Dual Speed and Style World Tour, a po kolejnym dniu pełnym zwycięstw, jeszcze bardziej się w tym utwierdziliśmy. Teraz pozostaje mu myśleć o kolejnych zawodach podczas Crankworx Innsbruck.

Jakub Vencl:

Slopestyle to wciąż najbardziej widowiskowe zawody i uprawiam tą dyscyplinę prawie 10 lat. Jednak czasem jest super blisko, ale się nie udaje. Odkąd uzyskałem dziką kartę na 26TRIX zacząłem się skupiać bardziej na sztuczkach, ale podczas speed and style mogę pokazać pełnię swoich możliwości.

Pomimo pełnego skupienia na zawodach slopestyle, dobre rezultaty podczas Dual Speed & Style oraz plany startów w pumptracku, Jakub Vencl staje się jednym z faworytów do zgarnięcia tytułu Króla Crankworxa.

Stamina speed and style in second Crankworx event
Martin Soderstrom vs Daryl Brown

Z drugiej strony mamy Martina Söderströma, który wrócił po poważnej kontuzji i zajął trzecie miejsce pokonując Mitcha Ropelato. Wyścigi Dual Speed & Style skupiają się bardziej na prędkości, a triki są dodatkiem. Zupełnie inaczej niż w slopestyle’u, tu trzeba mieć konkretny szybki przejazd i pewne sztuczki, które jesteś w stanie wykonać eliminując kolejnych przeciwników w drabince.

Martin Söderström:

Musisz być naprawdę mocny. Do zrobienia jest mnóstwo przejazdów i na koniec dnia Twoje nogi naprawdę są zmęczone. Mam ochotę teraz pójść do domu i spędzić trochę czasu na siłowni, aby je poprawić.

Wyniki Crankworx Les Gets Dual Speed & Style:

1. Jakub Vencl
2. Daryl Brown
3. Martin Söderström


Oficjalna strona: crankworx.com