Znany jest jako specjalista od pump tracków oraz niepokonany Mistrz Crankworx Pump Track World Tour, a na scenie pojawił się dopiero rok temu wygrywając w Les 2 Alpes i Whistler. Od tamtej pory Adrien Loron walczy na pump trackach całego świata i jest w tym najlepszy.

Les Gets Pump Track delivers French first - finally!
Adrien Loron vs Chaney Guennet

Adrien Loron:

Zawsze staram się uczyć ze swoich błędów z przeszłości. Jeśli nie wygrałeś i nie wygrywasz od jakiegoś czasu, to starasz się dwa razy bardziej, aby w końcu przerwać tą serię.

Zwycięstwo przed własną publicznością smakuje zawsze dwa razy bardziej. Dodatkowo w finale musiał się zmierzyć ze swoim rodakiem, amatorem Chaney’em Guennet’em, który pokazał niesamowite umiejętności deklasując wielu prosów po drodze do finału.

Adrien Loron zaczął treningi już o 11 rano i to złożyło się na 10 godzin obecności na torze. Niesamowity doping fanów oraz rodziny i przyjaciół sprawiał, że walczył ostro o każdą setną sekundy.

Adrien Loron:

Czasem masz dobre przeczucia, czasem złe, musisz się z tym oswoić. Wszystko jest w Twojej głowie i musisz być silny i słuchać ludzi, którzy Cię kochają i wspierają. Wszystko trzeba ułożyć w całość.

Wśród pań maraton zakończył się zwycięstwem Jill Kintner, która w tym samym czasie miała także treningi przed zawodami zjazdowymi.

Jill Kintner:

To był ciężki dzień, ale tak właśnie wygląda Crankworx. Jestem zadowolona, że ustrzegłam się błędów i udało mi się wygrać.

Les Gets Pump Track delivers French first - finally!
Jill Kintner vs Caroline Buchanan

W zawodach pump trach wszystko sprowadza się do gospodarowania energią, sprintów i ciągłych powtórzeń.

Jill Kintner:

Trzeba mieć naprawdę dobre nogi. Przechodzisz z siedzenia przy trasie do pełnej intensywności, ale bez pedałowania. To ciągłe sprinty całym Twoim ciałem i to bardzo dynamiczny wysiłek.

W finale Jill spotkała się ze swoją największą rywalką Caroline Buchanan. Ostra rywalizacja pomiędzy tą dwójką napędza obydwie do jeszcze większego wysiłku, ale finał nie poszedł po myśli Buchanan. Wypadła ze swojej linii i została ukarana karą 1.34s, co sprawiło, że zwycięstwo w finale było prawie niemożliwe. To oznaczało, że Kintner odniosła dziewiąte zwycięstwo na pump tracku.

Claire Buchanan:

Ta walka toczy się przez cały rok. Między nami jest osiem lat różnicy, ale mamy urodziny tego samego dnia i jesteśmy największymi rywalkami. To zabawne i motywujące.

Les Gets Pump Track delivers French first - finally!

Wyniki Les Gets Pump Track Challenge presented by RockShox, Pro Men:

1. Adrein Loron
2. Chaney Guennet
3. Mitch Ropelato

Wyniki Les Gets Pump Track Challenge presented by RockShox, Pro Women:

1. Jill Kintner
2. Caroline Buchanan
3. Manon Carpenter


Oficjalna strona: crankworx.com