Crankworx Rotorua 2017: Keegan Wright i Caroline Buchanan wygrywają Pump Track Challenge
Caroline Buchanan

Ogromna rzesza publiczności oglądała zwycięstwo Mistrzyni Olimpijskiej Caroline Buchanan, która w finale pokonała faworytkę Jill Kintner. Było to idealne rozpoczęcie tegorocznego wyścigu po tytuł Królowej Crankworxa. Zebrane wokół toru fanki Australijki mocno ją dopingowały by pokonała Kintner i Caroline nie miała innego wyjścia jak dać z siebie wszystko i pokonać Amerykankę.

Jill Kintner:

Wyszłam na tor i naprawdę mocno musiałam się napracować w zakrętach, które po prostu odebrały mi zwycięstwo.

Start Kintner podczas zawodów nie odbył się bez problemów. Podczas półfinału musiała powtórzyć swój przejazd, ponieważ jeden z banerów reklamowych przewrócił się na jej tor. Jednak nie wytrąciło jej to z równowagi i pewnie przeszła do finału, gdzie zmierzyła się ze swoją największą rywalką z torów BMX Racing.

Crankworx Rotorua 2017: Keegan Wright i Caroline Buchanan wygrywają Pump Track Challenge
Jill Kintner

Po zdobyciu czterech zwycięstw z rzędu w latach 2010-2013 oraz perfekcyjnym sezonie Crankworx World Tour 2016, Kintner cieszyła się, że w końcu będzie rywalizować z kimś nowym, z kim nie miała dawno styczności. Jednak w finałowej rundzie to właśnie Caroline Buchanan przerwała jej wspaniałą passę pokonując ją o ponad sekundę.

Caroline Buchanan:

W końcu zrzuciłam z siebie trochę presji. Starałam się iść na maksa w zakrętach, ale w górnej ich części było dość miękko i to zrobiło różnicę. Czułam się dobrze po pierwszym przejeździe i wiedziałam, że ją mam, ponieważ jej linia była wolniejsza, a ja zaliczyłam świetny przejazd.

W rywalizacji mężczyzn aktualny Mistrz Pump Tracka Crankworxa Adrien Loron stoczył zaciętą walkę o zwycięstwo, ale niestety po raz kolejny nie udało mu się wygrać w Nowej Zelandii. To jedyne miejsce, którego brakuje mu do kompletu zwycięstw. Tym razem musiał uznać wyższość lokalnego zawodnika, Keegana Wrighta.

Crankworx Rotorua 2017: Keegan Wright i Caroline Buchanan wygrywają Pump Track Challenge
Mitch Ropelato

Adrien Loron:

Czuję się źle, ponieważ nigdy nie wygrałem w Rotorua, a dziś szło mi naprawdę dobrze i miałem nadzieje na zwycięstwo. Wszystko szło bardzo dobrze, aż nadszedł sam koniec, gdzie zrobiłem małą pomyłkę. Czasem tak się zdarza, że wykonasz całą robotę i na koniec coś popsujesz. Jednak w tym momencie bardzo się cieszę, że ta pomyłka była na korzyść lokalnego zawodnika, którym był Keegan.

Porażka w Rotorua nie oznacza, że Loron nie zgarnie trzeciego tytułu z rzędu w klasyfikacji generalnej, ponieważ do rozegrania zostały jeszcze trzy przystanki Crankworx World Tour. Tym bardziej, że regulamin wyłania zwycięzcę z zawodników, którzy zbiorą najwięcej punktów w trakcie całego sezonu, bez konieczności zwycięstwa w choćby jednej rundzie.

Keegan Wright:

Wyszedłem na tor i dobrze się bawiłem, a na koniec okazało się, że to był bardzo udany dzień. Nawet był lepszy, ponieważ wygrałem przed moją własną publicznością, więc jestem bardzo zadowolony z tego faktu.

Crankworx Rotorua 2017: Keegan Wright i Caroline Buchanan wygrywają Pump Track Challenge
Keegan Wright

Kolejna runda zawodów Pump Track World Tour Championships odbędzie się podczas Crankworx Les Gets we Francji.

Mężczyźni:
1. Keegan Wright
2. Adrien Loron
3. Barry Nobles

Kobiety:
1. Caroline Buchanan
2. Jill Kintner
3. Danielle Beecroft

Crankworx Rotorua 2017: Keegan Wright i Caroline Buchanan wygrywają Pump Track Challenge
Crankworx Rotorua 2017: podium Rotorua Pump Track Challenge presented by RockShox

Kompletne wyniki Rotorua Pump Track Challenge presented by RockShox można znaleźć na stronie Crankworx.com.