PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Niesamowicie szybkie ruchy Troya Brosnana w sobotnie popołudnie zapewniły mu zwycięstwo w trzecim starcie podczas Canadian Open DH presented by iXS. Był to jeden z najbardziej dzikich i ciężkich wyścigów w całej tegorocznej serii Crankworxa. Wśród pań wygrała Tracey Hannah, dzięki czemu to Australijczycy zdominowali tegoroczne zawody.

Australians clean house in the Canadian Open DH
Troy Brosnan

Dzięki zwycięstwom w tym wyścigu, oboje wzbogacili się o dodatkowe 5000 dolarów. Tym samym wygrali klasyfikację generalną w rywalizacji Crankworx Downhill World Tour.

Troy Brosnan:

Nigdy nie widziałem tak suchych tras w Whistler jak teraz. Nawet gdy chwilę popadało, to w zasadzie nie wpłynęło to na trasę. W zeszłym roku było bardzo sucho i pojawiło się mnóstwo dziur po pierwszych przejazdach. Teraz pojawiły się w zasadzie od razu, więc miejscami było naprawdę dziko.

Brosnan zdecydowanie wie jak wygrywać tego typu wyścigi. W końcu był pierwszy podczas imprez w Les Gets i Whistler, a w Rotorua był piąty. Takie wyniki zapewniły mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Australians clean house in the Canadian Open DH
Tracey Hannah

Tracey Hannah:

Nawet jeśli nie udało mi się wygrać każdej rundy, to musiałam być skoncentrowana i cieszę się, że takie wyniki dały mi zwycięstwo w całej serii.

Hannah nie wygrała tylko jednego z czterech wyścigów. Podczas Crankworx Les Gets musiała uznać wyższość Myriam Nicole. W Whistler była aż 10 sekund szybsza od lokalnej zawodniczki Vaei Verbeeck. Co ciekawe, Tracey wystartowała bez rękawiczek, więc zdecydowanie było to pewne wyzwanie.

Tracey Hannah:

Ciężko wyczuć tutejszą ziemię, więc gdy było tu dużo piachu, to im bliżej kierownicy są Twoje dłonie, tym lepiej czujesz co się pod nimi dzieje.

W międzyczasie Vaea Verbeeck żartowała, że musi mieć większe ramiona, aby opanować te wszystkie korzenie na trasie.

Australians clean house in the Canadian Open DH
Vaea Verbeeck

Vaea Verbeeck:

Musisz być naprawdę silna lub mocno trzymać się swojej linii, aby nie zostać wybitym na prawo lub lewo. No i wciąż musisz wybierać najszybsze linie, które nie koniecznie są bardziej gładkie.

Verbeeck była zadowolona ze swojego czasu, ale i tak wiedziała, że będzie to długi i wymagający wyścig. Podobne odczucia miała Jill Kintner, która po raz drugi zdobyła tytuł Królowej Crankworxa.

Jill Kintner:

To była zdecydowanie ciężka praca, aby uzbierać te wszystkie punkty w ciągu roku, ale wiedziałam, że może mi się to udać. Zrobiłam to co musiałam i nie dałam się ogromnej presji. Czuję się szczęśliwa i bardzo się cieszę, że mogłam świętować tytuł z moimi fanami.

Tytuł Króla Crankworxa powędrował z kolei do Adriena Lorona, dla którego był to główny cel w tym sezonie.

Adrien Loron:

To wspaniałe uczucie. Skupiłem się na walce o ten tytuł trzy lata temu i w końcu się udało. Teraz chcę nakręcić jakiś film i może nauczyć się lepszych sztuczek.

Loron jest nie tylko Królem Crankworxa, ale zdobył także tytuł najlepszego zawodnika na pump tracku oraz w dual speed & style. Dzięki temu stał się najbardziej utytułowanym zawodnikiem w tym roku.

Australians clean house in the Canadian Open DH
Sam Blenkinsop

Z kolei Kintner jest najbardziej utytułowaną zawodniczką z koroną. To już drugi rok, gdy jest Królową Crankworxa, a podczas ponad dekady swoich startów w festiwalu, zaliczyła bardzo dużo zwycięstw, m.in. piąte zwycięstwo w Fox Air DH czy piąta z rzędu wygrana w GIANT Dual Slalom. I to wszystko w ciągu jednego tygodnia.

Australians clean house in the Canadian Open DH

GIANT Dual Slalom: Pro Men:

1. Troy Brosnan – 2:46.04
2. Samuel Blenkinsop – 2:50.15
3. Bruce Klein – 2:50.83
4. Jack Moir – 2:51.02
5. Mark Wallace – 2:52.04

Pro Women:

1. Tracey Hannah – 3:17.85
2. Vaea Verbeeck – 3:28.47
3. Emilie Siegenthaler – 3:37.75
4. Danielle Beecroft – 3:38.10
5. Tegan Molly – 3:55.48

Król i Królowa Crankworxa: Adrien Loron and Jill Kintner

Australians clean house in the Canadian Open DH
Król i Królowa Crankworxa


Oficjalna strona: crankworx.com