Francuski mistrz pump tracka Adrien Loron oraz obecna Królowa Crankworxa Jill Kintner nie zaznali litości podczas czwartkowej rywalizacji na pump tracku, gdzie zawody zostały zdominowane przez zawodników na co dzień ścigających się w BMX Racingu.

Zmiana roweru z BMXa na MTB nie jest łatwa, ale nie niemożliwa. Wielokrotny medalista X-Games Ryan Nyquist z powodzeniem wszedł do świata slopestyle’u, a olimpijka Caroline Buchanan ciągle depcze po piętach Jill Kintner, nie dając jej chwili wytchnienia.

Blockbuster upset on Crankworx Whistler pump track
Caroline Buchanan

Tym razem Buchanan miała możliwość zaproszenia swojego kolegi z zespołu, z którym na co dzień ściga się na BMXach. Okazało się, że zdobywca dzikiej karty został także zwycięzcą zawodów Ultimate Pump Track Challenge presented by RockShox. Tym samym do tytułu Mistrza Świata BMX Racing dołożył kolejne trofeum.

Bodi Turner:

Nigdy nie miałem okazji brać udziału w zawodach MTB, więc postanowiłem, że podczas Crankworx Whistler będzie wspaniała okazja by spróbować czegoś nowego.

Caroline zaprosiła swojego kolegę na sesję na rowerze górskim zaledwie dwa tygodnie temu i jak się okazało tyle wystarczyło. Tym samym Adrien Loron nie zdobył swojego kolejnego tytułu na pump tracku, a koronacja na Króla Crankworxa została odłożona w czasie.

Bodi Turner:

Nie chciałem być kolejnym trybikiem w całej machinie, ale też nie chciałem nikomu oddać zwycięstwa za frajer. Więc trzymałem głowę nisko i byłem skoncentrowany przez cały dzień.

Buchanan z całą pewnością jest najbardziej wymagającą rywalką dla Kintner i w zasadzie jedyną, która mogła pokrzyżować jej plany. Po totalnej dominacji w sezonie 2017, tym razem Jill czuje oddech rywalki na plecach i za każdym razem losy zwycięstwa ważą się do ostatniej chwili.

Blockbuster upset on Crankworx Whistler pump track
Adrien Loron

Ta para tak ostro rywalizuje ze sobą, że podczas Crankworxa w Innsbrucku, sędziowie ogłosili remis w jednym z przejazdów. Dopiero dokładna analiza foto finiszu sprawiła, że jedna rywalka była szybsza od drugiej o zaledwie tysięczne sekundy. Gdyby Kintner wygrała te zawody, to obydwie zawodniczki znów miałyby remis w wygranych zawodach pump track (po 2).

Caroline Buchanan:

W wielu innych sportach jak motocross czy BMX, ktokolwiek wygra, to liczy się tylko on. A ja lubię dodawać sobie trochę presji i dzięki temu osiągam lepsze wyniki.

Pomimo zaciętej walki na torze, Kintner nie była jednak zadowolona ze swojego przejazdu. W finale każda z nich wygrała po jednym przejeździe, ale ostatecznie to Buchanan miała większą przewagę czasową.

Jill Kintner:

Caroline miała za każdym razem świetny start. Ten moment, gdy stoisz na starcie, czekasz aż miną reklamy w transmisji na żywo, a potem nagle startujesz. Muszę chyba się na to oczekiwanie lepiej przygotować.

Kintner wciąż potrzebuje punktów, aby zdobyć tytuł Królowej Crankworxa po raz kolejny. Jednak także niepowodzenie Lorona sprawiło, że walka o tytuł Króla Crankworxa wciąż trwa.

Blockbuster upset on Crankworx Whistler pump track
Jill Kintner

Adrien Loron:

Dzisiaj byłem zrelaksowany. Przegrałem finał o 0.02s, więc to niewiele. Wciąż jestem na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, więc to chyba ciągle dobra pozycja przed ostatnim startem.

Kolejne zawody to GIANT Dual Slalom, które odbędą się w piątek. Jill Kintner oraz Caroline Buchanan również wezmą w nich udział.

Blockbuster upset on Crankworx Whistler pump track
Caroline Buchanan & Bodi Turner

Ultimate Pump Track Challenge presented by RockShox Pro Men:

1. Bodi Turner
2. Mitch Ropelato
3. Michael Vias

Pro Women:

1. Caroline Buchanan
2. Jill Kintner
3. Joey Gough


Oficjalna strona: crankworx.com