PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Jeśli mielibyśmy wskazać jedną dyscyplinę, którą uwielbiają Król i Królowa Crankworxa, to byłby to Dual Slalom. I to właśnie pokazują wyniki rywalizacji podczas ostatnich zawodów. Tym samym podobnie jak w zeszłym roku, Tomas Slavik i Jill Kintner, aktualnie panujący Król i Królowa Crankworxa, zgodnie wygrali swoją rywalizację i potwierdzili, że należy się z nimi liczyć do samego końca.

GIANT Dual Slalom kicks off massive Crankworx weekend
Jill Kintner vs Caroline Buchanan

Jill Kintner:

Tu potrzeba prawdziwych umiejętności kolarza górskiego. Musisz potrafić skręcać, zwalniać i zmieniać biegi. Ta dyscyplina dla mnie jest prawdziwą esencją kolarstwa górskiego.

Jill wygrała zawody dual slalomu po raz piąty z rzędu, ale przyznała, że było to jedno z najtrudniejszych zwycięstw w jej karierze.

Jill Kintner:

Kiedy wystartowałam w tej dyscyplinie po raz pierwszy, to byłam fatalna. Ale ciężką pracą doszłam tu gdzie jestem i jest mi z tym bardzo dobrze.

Obecnie dual slalom obecny jest tylko podczas festiwali Crankworx i Sea Otter, można powiedzieć, że jest to już pewien relikt początków kolarstwa górskiego. Jednak gdy zapytamy Kintner dlaczego zwróciła się w tę stronę, to otrzymujemy szybką odpowiedź: „Bo nie umiałam się tak ścigać.”

Upartość i konsekwencja doprowadziły ją daleko w całej karierze. Zdobyła brązowy medal podczas Olimpiady, a po pełnej sukcesów karierze w BMX Racingu, zdominowała serię festiwali Crankworx. Również w dual slalomie, gdzie jej główną rywalką była Anne Caroline Chausson.

W tym roku przyjechała ponownie do Whistler jako liderka wyścigu o tytuł Królowej Crankworxa i po udanych wyścigach będzie nią przez kolejny rok. Dla kontrastu, w wyścigu o tytuł Króla Crankworxa nie było już tak różowo.

GIANT Dual Slalom kicks off massive Crankworx weekend
Tomas Slavik

Tomas Slavik:

Mój sezon nie był tak udany jak planowałem, ale zakończyłem go pierwszym miejscem i jest to fajne uczucie. Mam nadzieję, że przyszły sezon będzie dużo lepszy.

Slavik oraz lider wyścigu o tytuł Króla Crankworxa, Adrien Loron, są dobrymi przyjaciółmi i walczyli ze sobą w wielu imprezach. Nakręcają się wzajemnie podobnie jak Jill Kintner i Caroline Buchanan, które w żadnych zawodach nie mogą od siebie odpocząć.

Caroline zapytana dzień po zdobyciu najlepszej zawodniczki Crankworx Pump Track, powiedziała że zawody były bardzo zacięte.

Caroline Buchanan:

Ponownie stoczyłyśmy dobrą walkę. Znów na końcu zostałam tylko ja i Jill. Wydaje mi się, że z każdym wyścigiem jestem co raz bliżej. Ostro walczyłyśmy podczas Sea Otter, a teraz trochę poprawiłam umiejętność skręcania, więc myślę, że po przesiadce z BMXa wyszło mi to na dobre i nie mogę się doczekać kolejnego starcia z Jill.

GIANT Dual Slalom kicks off massive Crankworx weekend

GIANT Dual Slalom Pro Men:

1. Tomas Slavik
2. Bas Van Steenbergen
3. Mitch Ropelato

Pro Women:

1. Jill Kintner
2. Caroline Buchanan
3. Caroline Washam


Oficjalna strona: crankworx.com