JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

W nadchodzącym sezonie 2017 seria Crankworx World Tour zapewni aż 29 dni, podczas których odbędą się cztery festiwale na całym świecie i będą zapełnione mnóstwem imprez i zawodów. Ostateczne daty zostały już ustalone i co ważne, wszystkie festiwale będą transmitowane online. Jako pierwszy odbędzie się festiwal w Rotorua w Nowej Zelandii (25 marzec – 2 kwiecień), następnie seria przeniesie się do Les Gets we Francji (14-18 czerwiec), trzeci przystanek to Innsbruck w Austrii (21-25 czerwiec), a wielki finał odbędzie się w kanadyjskim Whistler (11-20 sierpień).

Crankworx World Tour 2017
Brandon Semenuk, Crankworx Rotorua 2016

Darren Kinnaird, Dyrektor Generalny Crankworx World Tour:

W zeszłym roku byliśmy świadkami bardzo zaciętej walki o tytuł Króla i Królowej Crankworxa, a teraz dzięki dodaniu czwartego przystanku w Innsbrucku, zobaczymy jeszcze więcej zawodników, którzy będą chcieli zdobyć ten tytuł. Do zgarnięcia jest 25.000USD w gotówce, więc zdecydowanie jest o co walczyć.

Wraz z ekspansją festiwalu na cały świat, zapewniono również więcej czasu antenowego dla fanów z całego świata. Z każdej edycji udostępnione będzie przynajmniej osiem godzin transmisji na żywo online, poprzez strony Crankworx.com oraz Pinkbike.com, a zmagania o Potrójną Koronę Slopestyle’u będą transmitowane również przez Red Bull TV. W wybranych krajach także lokalne stacje telewizyjne będą transmitować wybrane zawody z poszczególnych imprez.

Crankworx World Tour 2017
Red Bull Joyride, Crankworx Whistler 2016

Darren Kinnaird, Dyrektor Generalny Crankworx World Tour:

Wciąż staramy się zaangażować co raz większą ilość fanów rowerów z całego świata i to właśnie z myślą o nich przygotowujemy lepszej jakości transmisje, w których pokazywane są wszystkie dyscypliny, które występują na festiwalach Crankworx.

Zapewniamy transmisje na żywo oraz najciekawsze momenty z takich dyscyplin jak slopestyle, downhill, dual speed & style, pump track czy enduro. W 2017 roku nasze transmisje będą także w lokalnych telewizjach, aby przyciągnąć do naszego sportu jeszcze większą ilość kibiców.

Pierwszym przystankiem serii będzie nowozelandzka Rotorua, gdzie wulkaniczne gejzery zapewniają wspaniałe widoki nad jeziorami czy lasami. Jazda tutaj jest bardzo przyjemna i szybka, a festiwal po raz kolejny rozpoczną zawody GIANT Toa Enduro, które są zarazem pierwszą tegoroczną imprezą Enduro World Series.

Tak Mutu, organizator Crankworx Rotorua:

Rozciągnięcie festiwalu do dziewięciu dni jest bardzo przyjemne i zarazem jest to naturalna konsekwencja bazująca na rosnącej popularności imprezy. W tym roku powracają do nas zawody Enduro World Series, które z pewnością przyciągną nowych zawodników i kibiców. Zarazem jesteśmy pierwszym festiwalem w tym roku, więc naturalne było powiększenie go o kolejne imprezy i tym samym rozciągnięcie w czasie, aby wszyscy mogli wszystko zobaczyć i wystartować.

Crankworx World Tour 2017
Remi Thirion, Crankworx Les Gets 2016

Następnie przeniesiemy się w francuskie Alpy do Les Gets, gdzie wszyscy uczestnicy uzyskają dostęp do niesamowitej sieci tras regionu Porte du Soleil. Jest to jedna z najbardziej znanych lokacji na świecie i z pewnością przyciągnie wielu chętnych. Jedną z najważniejszych imprez podczas drugiego przystanku z pewnością będą zawody Crankworx Les Gets Downhill presented by iXS, w których weźmie udział czołówka światowego dh.

Benjamin Mugnier, organizator Crankworx Les Gets:

Nie możemy się doczekać by rozpocząć europejską część Crankworx World Tour. Mamy nadzieję, że w tym roku pogoda będzie bardziej łaskawa niż ostatnio i zawodnicy i kibice będą mieli mniej kurzowe warunki.

Nowością w całej serii będzie trzeci przystanek, który będzie miał miejsce w kompletnie nowym bike parku w Innsbrucku w Austrii. Trasy zostały kompletnie przebudowane przez ekipę Gravity Logic, która budowała słynne trasy A-Line czy Dirt Merchant w kanadyjskim Whistler Mountain Bike Park. Ci, którzy przyjadą do Austrii na festiwal Crankworx Innsbruck z pewnością nie wyjadą rozczarowani.

Crankworx World Tour 2017
Pump track, Crankworx Rotorua 2016

Karin Seiler-Lall, organizator Crankworx Innsbruck:

Najlepsze na świecie imprezy rowerowe, które odbywają się w ramach festiwalu Crankworx, zdecydowanie przyciągną uwagę wielu entuzjastów sportu w Innsbrucku. Spodziewamy się ogromnej ilości zawodników i kibiców z całego świata, którym chcemy pokazać naszą alpejską atmosferę.

Nowe trasy w Bike Parku Innsbruck zostaną wybudowane na górze Nockspitze, z której rozciąga się widok na historyczne centrum miasta. Odbędą się tu także pierwsze zawody slopestyle, pump track czy dual speed & style, oraz zostanie zorganizowana strefa expo i demo. Z kolei zawody zjazdowe odbędą się w pobliskiej wiosce Götzens.

Ostatnim przystankiem, a zarazem wielkim finałem będzie legendarny już festiwal Crankworx Whistler. Podczas 10-dniowej imprezy, która odbędzie się już po raz czternasty, poznamy Króla i Królową Crankworxa sezonu 2017 oraz zdobywcę Potrójnej Korony Slopestyle’u. Tu zdecydowanie trzeba być!


Oficjalna strona: crankworx.com