Po raz pierwszy w 12-letniej historii zawodów 26TRIX, 31 zawodników walczyło o końcowe zwycięstwo, a obrońca tytułu z zeszłego roku wygrał po raz drugi z rzędu. Tym samym najlepszym zawodnikiem weekendu okazał się Diego Caverzasi, drugie miejsce zajął Nicholi Rogatkin, a trzeci był Simon Pagès. Nagrodę za najlepszą sztuczkę zgarnął z kolei Rogatkin, a dzikie karty na zawody Crankworx Innsbruck wygrali Simon Pagès oraz Jakub Vencl. Zwycięski przejazd Diego można zobaczyć tutaj:

Piątkowe kwalifikacje musiały być odwołane z powodu mocnego wiatru, więc do finałowej serii przystąpiło aż 31 zawodników. Był to zarazem największy finał w historii zawodów. Dzięki temu były to także bardzo emocjonujące zawody, m.in. zwycięzca pre-kwalifikacji Tom Isted z Wielkiej Brytanii, co chwilę wykonywał podwójnego backflipa.

Diego Caverzasi wygrywa zawody 26TRIX 2017
Diego Caverzasi

Zawodnicy nie zawiedli i pokazali publiczności swoje najlepsze triki. Jednym z pierwszych zawodników, który przez dłuższy czas był na pierwszym miejscu, okazał się Austriak Bernd Winkler, co dodatkowo wprowadziło lokalną publiczność w jeszcze większą euforię.

Diego Caverzasi wygrywa zawody 26TRIX 2017
Jakub Vencl

Jednak w połowie zawodów Czech Jakub Vencl objął prowadzenie tuż po tym jak pokonał przebijającego się przez pre-kwalifikacje Norwega Adriana Tella. Jednym z wartych zapamiętania momentów będzie także pierwszy przejazd Amerykanina Nicholi Rogatkina, który zaliczył niedolota, podczas którego zgubił siodełko. Nie przeszkodziło mu to jednak w tym, aby na ostatniej hopie pokazać swój ulubiony trik, jakim jest twister.

Diego Caverzasi wygrywa zawody 26TRIX 2017
Nicholi Rogatkin

Na początku drugiej serii nie zapowiadało się an to, że ktokolwiek będzie mógł pokonać prowadzącą trójkę, ale wtedy Szwed Alex Alanko wykonał niesamowity przejazd, dzięki któremu wskoczył na drugie miejsce z osiemnastego. Jego przejazd zmotywował resztę zawodników i chwilę potem Francuz Simon Pagès objął prowadzenie. Ubiegłoroczny zwycięzca, Włoch Diego Caverzasi, nie dał mu się jednak długo nacieszyć prowadzeniem i szybko zepchnął go z pierwszego miejsca. Ostatecznie okazało się, że jego przejazd składający się z frontflip barspin to xup, oppo 360, frontflip no hander, cashroll, no hander oraz backflip barspin to tailwhip, był najlepszy tego dnia i pozwolił mu obronić tytuł z zeszłego roku.

Diego Caverzasi wygrywa zawody 26TRIX 2017
Simon Pagès

Diego Caverzasi:

Czuję się niesamowicie! Wiedziałem, że nikt nie wygrał zawodów 26TRIX dwa razy z rzędu, więc miałem dodatkową motywację, aby to zrobić. W ostatnią sobotę mocno wyglebiłem i bolało mnie ramię, więc obawiałem się, że w ogóle nie będę mógł wystartować, ale ostatecznie wszystko poszło dobrze i udało mi się obronić tytuł.

Diego Caverzasi wygrywa zawody 26TRIX 2017
Podium 26TRIX

Diego Caverzasi wygrywa zawody 26TRIX 2017
Nicholi Rogatkin – zwycięzca best trick

Wyniki Top10:

Diego Caverzasi wygrywa zawody 26TRIX 2017

Najlepsze trzy przejazdy:


3. Simon Pagès


2. Nicholi Rogatkin


1. Diego Caverzasi

Pełne wyniki można znaleźć tutaj.


Zdjęcia: Chris Laue