Już w najbliższy weekend na górze Stożek w Wiśle odbędzie się pierwsza w tym roku runda Pucharu Polski i zawody o Puchar Burmistrza Wisły w Downhillu. Warunki pogodowe są wymagające, ale trasa zawodów jest na bieżąco monitorowana i odśnieżana. Sławek Łukasik odbył już swoje treningi na Stożku, a zarejestrowane video możecie zobaczyć poniżej.

Diverse Downhill Contest: Puchar Polski rusza już w ten weekend
Diverse Downhill Contest: Puchar Polski rusza już w ten weekend Diverse Downhill Contest: Puchar Polski rusza już w ten weekend

O tym, że zawody w zjazdach rowerowych są wymagającą kondycji, sprawności fizycznej i umiejętności technicznych, dyscypliną nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Trasa tegorocznych zawodów została zmodyfikowana w porównaniu do tras z lat ubiegłych, jednak wcale nie oznacza to, że będzie łatwiejsza. Przedsmakiem nadchodzącej rywalizacji niech będzie video nagrane z perspektywy kasku Sławka Łukasika, który jest już po treningach na Stożku.

Helmet cam z trasy:

Natomiast przebieg trasy pokazuje załączona mapa:

Diverse Downhill Contest: Puchar Polski rusza już w ten weekend

Podczas zawodów jak zawsze nie zabraknie konkurencji dla widzów na najlepiej kibicującą ekipę. Warto więc zabrać ze sobą ciekawe przedmioty, przy użyciu których będziecie dopingować swoich faworytów. Podobnie, jak w latach poprzednich, miłośnicy fotografii będą mogli pochwalić się swoimi najlepszymi kadrami złapanymi na Stożku w Diverse Downhill Foto Contest. Na zwycięzców konkursów czekają atrakcyjne nagrody.

Diverse Downhill Contest: Puchar Polski rusza już w ten weekend Diverse Downhill Contest: Puchar Polski rusza już w ten weekend

Wszystkim tym, którzy chcieliby spróbować swoich sił w zjeździe z góry Stożek, przypominamy, że zapisy online trwają do 19 kwietnia do godziny 24.00. Link do zgłoszenia: downhillcup.eu/zgloszenie. W sobotę możliwe będzie także zapisanie się na miejscu w biurze zawodów.

RAMOWY PROGRAM ZAWODÓW

 • 22.04.2017 r. (sobota)
  • godz. 08:00- odprawa służb zabezpieczających
  • godz. 08:30 – 13:00 – przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych
  • godz. 08:30 – 9:30 – obowiązkowa piesza inspekcja trasy przez zawodników (dotyczy zawodników z licencją)
  • godz. 9:30 – 15:00 – obowiązkowy trening z zatrzymywaniem dla wszystkich kategorii
  • godz. 15:00 – 17:00 – trening non stop dla zawodników z licencją
 • 23.04.2017 r. (niedziela)
  • godz. 8:00 – odprawa służb zabezpieczających i wywieszenie list startowych w biurze zawodów
  • godz. 8:30 – 10:00 – trening dla wszystkich kategorii
  • godz. 10:00 – 11:00 – trening tylko dla zawodników z licencją kolarską
  • godz. 11:30 – 13:30 – eliminacje
  • godz. 14:00 – 16:00 – finały
  • 15 minut po zakończeniu finału – dekoracja zwycięzców

Diverse Downhill Contest to świetna okazja, aby całymi rodzinami spędzić weekend na świeżym powietrzu i wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu sportowym. Jeśli chcecie zobaczyć zjazdy rowerowe na śniegu, bądźcie z nami na górze Stożek 22 i 23 kwietnia, aby dopingować zawodników i zawodniczki podczas pierwszej w sezonie rywalizacji pucharowej!

Oficjalna strona: downhillcup.eu
Oficjalny profil na Facebook`u: facebook.com/downhillcontest
Organizator: SPORTAINMENT sportainment.pl / facebook.com/SportainmentMarketingAgency


Zdjęcia: Piotr Staroń /sportainemnt