Majówka za nami, nasze jednośladowe rumaki ruszyły z kopyta w nowy sezon, a ich właściciele wraz z nimi poszukują nowych wrażeń i emocji. A więc co? Chciałbyś wziąć udział w jakiś zawodach, ale nie wiesz które wybrać? Pomożemy! Fundacja Kult, która znana jest z cyklu miejskich zawodów Downhill City Tour, proponuje Wam coś totalnie nowatorskiego. Czym jeszcze mogą nas zaskoczyć? Odpowiedź jest prosta i niemniej zadziwiająca – Dual Slalom w centrum miasta!

Dual Slalom Cieszyn 2017

Coś Ci to mówi, prawda? Nic dziwnego, ściganki Dual Slalom znane są chociażby z festiwalu Joy Ride, gdzie rozgrywane są jako dodatkowa konkurencja. Jak w prawie każdej dyscyplinie rowerowej i w Dualu chodzi o to, żeby jak najszybciej zjechać trasę, która urozmaicona jest różnymi przeszkodami typu hopki czy bandy. Jednak tylko tutaj ścigasz się równocześnie (!) po tak samo przygotowanej trasie, łeb w łeb ze swoim przeciwnikiem, którego oddech czujesz na.. Ramieniu. Prawym bądź lewym. Zależnie z której bramki wystartujesz. Najlepiej jednak, jakbyś czuł go na plecach – wtedy wygrana jest Twoja.

Dual Slalom Cieszyn 2017

Zawody ekscytujące, szybkie i z namacalną nutką rywalizacji, gdy śledzisz kątem oka swojego przeciwnika.. Dołóżmy do tego miejską dżungle i atrakcja gwarantowana. Trzeba zaznaczyć, że trasa będzie do pokonania nie tylko dla downhill’owca, ale również kolarza XC czy enduro!

Dual Slalom Cieszyn 2017

Wszystko to oferuje Ci Fundacja Kult już 14 maja w Cieszynie. Może być to idealny, rozluźniający przerywnik pomiędzy tymi wszystkimi pucharami i mistrzostwami, spędzony w gronie najlepszych ziomeczków z nutką zdrowej rywalizacji.

Dla wszystkich – zawodników, kibiców, rodzin – będzie czekać nie tylko wspaniałe widowisko, ale również strefa okołoeventowa, gdzie m.in. czas umili DJ i oprawa muzyczna, głód zaspokoją foodtrucki, dzieci będą mogły pobawić się w specjalnie przygotowanym kąciku dla dzieci pod okiem animatorów, a dla każdego chcącego spróbować swoich sił – darmowy pumptrack!

Dual Slalom Cieszyn 2017 Dual Slalom Cieszyn 2017

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do wydarzenia na Facebooku i daj znać znajomym!