Enduro World Series 2017 #5: Adrien Dailly i Cecile Ravanel zwyciężają na własnym podwórku

Zawodnicy podczas piątej rundy Enduro World Series musieli zmierzyć się z ciężką pogodą i jeszcze cięższym wyścigiem, co stało się już małą tegoroczną tradycją. W trakcie dwudniowego wyścigu Natural Games Millau EWS driven by URGE bp we Francji do pokonania było 88km w bardzo ciężkich warunkach pogodowych, które były jednymi z najcięższych w historii EWS.

Enduro World Series 2017 #5: Adrien Dailly i Cecile Ravanel zwyciężają na własnym podwórku
Adrien Dailly

Jednak pomimo nieustającego deszczu, Francuzi nie odpuścili łatwo i tym samym na najwyższym stopniu podium stanęli ulubieńcy lokalnej publiczności – Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Racing Team) oraz Adrien Dailly (Lapierre). Wśród mężczyzn podium uzupełnili ich rodacy – Alexandre Cure (BH-Miranda Racing Team) oraz Damien Oton (Devinci Global Racing). Z kolei na podium pań, francuskie święto popsuła Anita Gehrig (Ibis Cycles Enduro Race Team). Szwajcarka była trzecia, tuż za kolejną Francuzką Isabeau Courdurier (SUNN).

Wśród juniorów i juniorek U21 również triumfowali lokalni zawodnicy – Theotim Trabac i Estelle Charles. Podium uzupełnili Pedro Burns i Vojtech Blaha, oraz Leah Maunsell i Martha Gill. W mastersach swoją dominację potwierdził Francuz Karim Amour (BH-Miranda Racing Team), który wygrał wszystkie etapy. Drugie miejsce zajął Milan Cizinsky, a trzeci był Michael Broderick.

Enduro World Series 2017 #5: Adrien Dailly i Cecile Ravanel zwyciężają na własnym podwórku
Cecile Ravanel

W klasyfikacji zespołowej najlepszym zespołem okazała się ekipa Rocky Mountain Urge BP, przed Ibis Cycles Enduro Race Team i BH-Miranda Racing Team. W klasyfikacji zespołowej na prowadzenie wysunęła się ekipa Ibisa.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Adrien Dailly, który wyprzedza Sama Hilla (Chain Reaction Cycles Mavic) i Grega Callaghana (Cube Action Team). Wśród pań na prowadzeniu umocniła się z kolei Cecile Ravanel, drugiem miejsce zajmuje Ines Thoma (Canyon Factory Enduro Race Team), a trzecia jest Katy Winton (Trek Factory Racing Enduro Team).

Adrien Dailly:

To wspaniałe uczucie zająć miejsce na podium ze swoimi rodakami. Warunki na trasie były tragiczne – ciągle padało i było bardzo ślisko, chciałbym w końcu pościgać się na suchych trasach.

Cecile Ravenel:

Dzisiejszy dzień był ciężki, ale wczoraj też było nie lepiej. Zaliczyłam wywrotkę na ostatnim sobotnim etapie i moja kostka trochę oberwała, więc starałam się jechać bezpiecznie. Mam teraz nadzieję, że pozostałe trzy rundy w końcu będą wolne od deszczu.

Enduro World Series 2017 #5: Adrien Dailly i Cecile Ravanel zwyciężają na własnym podwórku

Pełne wyniki zawodów można znaleźć w tym miejscu.

Szósta runda Enduro World Series odbędzie się w dniach 29-30 lipca w Stanach Zjednoczonych i będą to zawody Yeti Big Mountain Enduro powered by Shimano w Aspen Snowmass.


Oficjalna strona: enduroworldseries.com