Diverse Downhill Contest: trasa na Mistrzostwa Polski – video

Już w kolejny weekend 15 i 16 lipca najlepsi polscy zawodnicy zmierzą się na górze Żar w Mistrzostwach Polski w zjeździe na rowerach – Diverse Downhill Contest. Część z nich zdecydowała się wybrać wcześniej do Międzybrodzia Żywieckiego, aby odświeżyć sobie trasę i potrenować. Jak wygląda przejazd z perspektywy zawodnika możecie sprawdzić oglądając video z kamery zamieszczonej na kasku.

Diverse Downhill Contest: trasa na Mistrzostwa Polski - video

Wielu z zawodników zapowiadało już wcześniej, że na pewno wybiorą się na górę Żar przetestować trasę jeszcze przed Mistrzostwami Polski. Wśród nich nie zabrakło Wojtka Czermaka, Wicemistrza Polski z 2016 roku, który nagrał swój trening helmet camem. Na tym video zobaczycie jak wygląda trasa z perspektywy kasku Wojtka.

Podczas zawodów oczywiście nie zabraknie konkursu Monster Best Whip oraz konkurencji dla widzów na najlepiej kibicującą ekipę. Warto więc zabrać ze sobą niestandardowe przedmioty, przy użyciu których będziecie dopingować swoich faworytów. Tradycyjnie już miłośnicy fotografii będą mogli pochwalić się swoimi najlepszymi kadrami złapanymi na Żarze w Diverse Downhill Foto Contest. Na zwycięzców konkursów czekają atrakcyjne nagrody.

Diverse Downhill Contest: trasa na Mistrzostwa Polski - video

Wszystkim tym, którzy chcieliby spróbować swoich sił w zjeździe z góry Żar, przypominamy, że zapisy online trwają do 12 lipca do godziny 24.00. Link do zgłoszenia: downhillcup.eu/zgloszenie. W sobotę możliwe będzie także zapisanie się na miejscu w biurze zawodów. Regulamin zawodów wraz z kategoriami startowymi oraz harmonogramem znajduje się na oficjalnej stronie zawodów (downhillcup.eu/regulamin).

Diverse Downhill Contest: trasa na Mistrzostwa Polski - video

Oficjalna strona: downhillcup.eu
Oficjalny profil na Facebook`u: facebook.com/downhillcontest
Organizator: SPORTAINMENT sportainment.pl facebook.com/SportainmentMarketingAgency


Zdjęcia: Piotr Staroń staronphoto.com