Po dwóch dniach nieprawdopodobnej walki o zwycięstwo, najlepsi w zawodach Enduro World Series powered by Freeride Madeira sponsored by Absolute Black, okazali się Greg Callaghan i Cecile Ravanel.

Trzecia runda tegorocznej serii Enduro World Series potwierdziła, że była to jedna z najcięższych rund w ogóle – podczas obydwu dni wyścigowych było sucho, ale przed pierwszym startem przeszła konkretna ulewa, która zostawiła swój ślad na resztę weekendu. Zróżnicowanie tras – od stromych i kamienistych, aż po długie i wykańczające psychicznie – sprawiło, że mnóstwo zawodników nie dotrwało do końca wyścigu. Wśród nich był Jesse Melamed (Rocky Mountain Urge bp), który prowadził przez większość wyścigu, ale defekt mechaniczny na siódmym odcinku wyeliminował go z rywalizacji.

Enduro World Series 2017 #3: Ravanel and Callaghan triumph in Madeira
Greg Callaghan

W wyścigu panów przed ostatnim odcinkiem ledwie dwie sekundy dzieliły Grega Callaghana (Cube Action Team) oraz Martina Maesa (GT Factory Racing), którzy walczyli o zwycięstwo do samego końca. Ostatecznie to Callaghan okazał się lepszy, który z pokonał Maesa i Damiena Otona (Devinci Global Racing).

Greg Callaghan:

To był ciężki weekend. Wiedziałem przed startem, że będzie tu mnóstwo niespodzianek z awariami sprzętu i mnóstwo osób miało defekty, więc starałem się jechać bezpiecznie. Sporo osób walczyło do samego końca o zwycięstwo, więc jestem bardzo szczęśliwy, że to ja stanąłem na najwyższym stopniu podium.

Wśród pań swoją dominację ponownie potwierdziła Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Team), która wygrała wszystkie odcinki z wyjątkiem pierwszego. Drugie miejsce zajęła Isabeau Courdurier (Sunn), która wygrała pierwszy etap, ale ostatecznie musiała zadowolić się trzecim miejscem. Z kolei na najniższym stopniu podium stanęła izraelska zawodniczka Noga Korem.

Enduro World Series 2017 #3: Ravanel and Callaghan triumph in Madeira
Cecile Ravanel

Cecile Ravanel:

To był ciężki wyścig, trasy były śliskie, a trzeci odcinek przerażający. Jednak to było też wspaniałe doświadczenie: było tu wszystko, długie i krótkie odcinki, sekcje do pedałowania oraz sporo zjazdów – bardzo mi się podobało!

W kategorii U21 mężczyzn wygrał Thibalut Laly przed Vajtechem Blahą oraz Gabrielem Torralbą. Wśród pań U21 zwyciężyła Estelle Charles przed Marthą Gill oraz lokalną zawodniczką Caroline Costą.

Enduro World Series 2017 #3: Ravanel and Callaghan triumph in Madeira Enduro World Series 2017 #3: Ravanel and Callaghan triumph in Madeira
Karim Amour / Martha Gill

Rywalizacja mastersów to samotny wyścig Mary Mcconnelloug, która nie miała tym razem rywalek, ale i tak nie odpuściła. Wśród panów triumfował Karim Amour (BH-Miranda Racing Team), drugi był Nigel Page (Chain Reaction Cycles Mavic), a trzeci Michael Broderick.

Enduro World Series 2017 #3: Ravanel and Callaghan triumph in Madeira
Richie Rude

W rywalizacji zespołowej wygrała ekipa Cube Action Team, ale to zespół Ibis Cycles Enduro Race Team jest na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej

Pełne wyniki trzeciej rundy można znaleźć tutaj.

Enduro World Series 2017 #3: Ravanel and Callaghan triumph in Madeira

Czwarta runda Enduro World Series odbędzie się 27-go maja w Irlandii, a będą to zawody Emerald Enduro w County Wicklow.