Już w tym tygodniu seria Enduro World Series przeniesie się na portugalski archipelag Madera by rozegrać zawody Enduro World Series powered by Freeride Madeira sponsored by Absolute Black, które będą zarazem trzecią rundą tegorocznego sezonu.

Zlokalizowana na Atlantyku pomiędzy Portugalią, a wybrzeżami Afryki, malutka wyspa zapewnia świetne lokalizacje do ścigania się na rowerach. Tamtejsze góry znane są z różnorodnego terenu, a zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się z każdym typem tras podczas dwóch dni zmagań. Od kamienistych singli wiodących zboczami wulkanów, aż po ciasne i kręte leśne ścieżki. Zawodnicy będą mieli okazję rywalizować zarówno na naturalnych ścieżkach, jak i na zbudowanych specjalnie na zawody.

Enduro World Series przenosi się do Portugalii by rozegrać trzecią rundę

Początek sezonu został zdominowany przez deszcz i byliśmy świadkami przetasowań w czołówce EWS. W rywalizacji mężczyzn na prowadzeniu jest Adrien Dailly (Lapierre Gravity Republic), który wygrał poprzednią rundę w Tasmanii. Jednak tuż za nim ze stratą 30 punktów jest Greg Callaghan (Cube Action Team), a trzecie miejsce ze stratą kolejnych 20 punktów zajmuje Sam Hill (Chain Reaction Cycles Mavic).

Wśród pań rywalizację na dobre zdominowała Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Team), która pewnie prowadzi w rankingu. Drugie miejsce zajmuje Ines Thoma (Canyon Factory Enduro Team), a trzecia jest Katy Winton (Trek Factory Racing Enduro Team). Jednak nie można zapominać o Isabeau Courdurier (SUNN), która wygrała niedawno swoje pierwsze zawody w historii EWS i z pewnością będzie chciała powtórzyć ten sukces.

W rywalizacji U21 na prowadzeniu są Benjamin Mcilroy oraz Killian Callaghan, którzy uzbierali 420pkt. Ich rywalizacja o kolejne punkty zapowiada się bardzo interesująco. Wśród pań U21 na prowadzeniu jest Martha Gill, która pewnie wygrała dotychczasowe dwie rundy.

Enduro World Series przenosi się do Portugalii by rozegrać trzecią rundę

Karim Amour (BH-Miranda Racing Team) jest na prowadzeniu wśród mastersów, ale po piętach depcze mu Nigel Page (Chain Reaction Cycles Mavic) oraz obrońca tytułu z zeszłego roku Michael Broderick. W nowej kategorii masters pań na pierwszym miejscu w rankingu jest Mary Mcconeloug, druga jest Melanie Blomfield, a trzecia Jodi Newton.

W rywalizacji zespołowej różnice są minimalne: na prowadzeniu jest ekipa GT Factory Racing, ze stratą pięciu punktów na drugiej lokacie jest Canyon Factory Enduro Team, a podium uzupełnia zespół Rocky Mountain Urge bp.

Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series:

Madeira zapowiada się jako klasyczna runda EWS. Zróżnicowany i egzotyczny teren, który prowadzi nas od wulkanicznych zboczy, aż po leśne wybrzeża. To bardzo duża zmiana typu tras w stosunku do poprzednich rund w Nowej Zelandii i Australii, ale właśnie to jest najlepsze w całej serii i dzięki temu możemy wyłonić najlepszego endurowca na świecie.


Oficjalna strona: enduroworldseries.com