Finałowa edycja Downhill City Tour

Kolejna edycja Downhill City Tour w sezonie 2017 zagości 9-go września w Ustroniu, gdzie po raz kolejny zawodnicy zjadą trasą prowadzącą przez uzdrowiskową dzielnicę Ustronia – Zawodzie. Na uczestników czeka specjalnie przygotowana trasa ze skoczniami, bandami, licznymi schodami i innymi naturalnie występującymi przeszkodami. Adrenaliny więc na pewno nie zabraknie zarówno widzom jak i startującym.

Finałowa edycja Downhill City Tour

Downhill City Tour to alternatywa dla tej dyscypliny downhill, gdyż Fundacja Kult całą konkurencję przeniosła z dzikich górskich zboczy do centrów miast. Jest to nasz pierwszy pełnoprawny projekt fundacji, który swoją premierową edycję miał w czerwcu 2015 roku w Kłodzku. Od tamtego czasu udało się zrealizować już 7 wydarzeń w różnych miastach Polski z pełnym sukcesem.

Finałowa edycja Downhill City Tour

Dla widzów przygotowana będzie strefa okołoeventowa zlokalizowana tuż przy mecie wyścigu, w której każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Na najmłodszych uczestników czekać będzie strefa edukacyjno-rozrywkowa gdzie animatorzy zadbają o niekończącą się zabawę. Oprócz tego zostanie rozstawiony tam modułowy tor pump track, na którym każdy będzie mógł spróbować swoich sił na swoim lub wypożyczonym na miejscu rowerze pod okiem instruktora.

Finałowa edycja Downhill City Tour

Poza tym na uczestników czekają: foodtruck, konkursy, oprawa muzyczna, whip contest, relacja live całego wydarzenia oraz wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

Finałowa edycja Downhill City Tour

Więcej informacji: downhillcitytour.pl
Wydarzenie na facebook’u: facebook.com
Link do ZAPISÓW: race-timing.pl


Zdjęcia: Przemek Kita