Po raz pierwszy w historii odchodzący Król Crankworxa Tomas Slavik mógł wystartować bez większej presji, a gdy pod koniec zawodów stanął na mecie wraz z Adrienem Loronem, wydawało się, że obydwaj odnieśli zwycięstwo.

Crankworx launches with dynamic dual speed showdown
Jakub Vencl

Głównym faworytem do zwycięstwa w zawodach Dual Speed & Style był właśnie Adrien Loron, który przed imprezą w Whistler, zajmował dobre drugie miejsce. Jednak na pierwszym miejscu był Jakub Vencl, który wygrał dwie rundy i miał 300pkt, a Loron miał zaledwie 175pkt. To oznaczało, że Loron musi być pierwszy, a Vencl co najmniej ósmy… i tak dokładnie się stało!

Adrien Loron:

Nie zacząłem tego dnia zbyt dobrze. Było to mnóstwo dobrych zawodników, którzy pokazali świetne triki, a także jeszcze lepszą jazdę, więc z każdym kolejnym przejazdem musiałem się poprawiać i robić kolejne kombosy, które są dość trudne dla mnie. Jednak udało się osiągnąć dobry rezultat i jestem z niego zadowolony.

Podczas zawodów Dual Speed & Style dwóch zawodników rywalizuje na dwóch równoległych trasach i mają za zadanie pokonać przeszkody jak najszybciej. Dzięki trikom i ich stopniu skomplikowania otrzymują bonus czasowy odejmowany od końcowego rezultatu.

Loron jest znany ze swoich niesamowitych umiejętności na pump tracku, ale do tej dyscypliny musiał nauczyć się kilku sztuczek. I tak mogliśmy zobaczyć w jego wykonaniu backflip no hander czy 360 table.

Crankworx launches with dynamic dual speed showdown
Tomas Lemoine

Broniący tytułu Króla Crankworxa z zeszłego roku, Tomas Slavik, dotarł na zawody bez większego ciśnienia i nikt nie spodziewał się, że pójdzie mu tu aż tak dobrze. Na ciasnym i technicznym torze czuł się jak ryba w wodzie i uzyskał świetny rezultat.

Tomas Slavik:

Tegoroczna trasa była dużo bardziej dzika i techniczna niż ubiegłoroczna i to mi bardzo pasowało. Z każdą minutą co raz bardziej się rozkręcałem i cieszyłem jazdą.

Crankworx launches with dynamic dual speed showdown
Tomas Slavik

Trzecie miejsce zajął Daryl Brown, który był jedną z ofiar strefy finiszu, gdzie na śliskim i twardym podłożu zaliczył glebę podczas pierwszego półfinałowego biegu. Rozwalił przy tym hamulec i wydawało się, że to koniec marzeń o medalu.

Daryl Brown:

Na szczęście mój dobry przyjaciel Jakub Vencl pożyczył mi swój rower i mogłem dokończyć zawody. Jakub zakończył zawody wcześniej, ale i tak wygrał tytuł, więc skończyło się dobrze dla nas obydwu.

Vencl był bardzo zadowolony z końcowego triumfu, nawet pomimo słabego wyniku w Whistler. Jednak to zwycięstwo pokazało, że kilkuletnia ciężka praca dała efekty.

Jakub Vencl:

Jestem bardzo szczęśliwy. Świetnie mi poszło podczas dwóch pierwszych rund, ale potem w Innsbrucku i tutaj już nie było tak kolorowo. Jednak wykonałem plan minimum i dzięki ósmemu czasowi udało mi się wygrać końcową klasyfikację. To zdecydowanie jest duże osiągnięcie dla mnie. Gdyby ktoś mi powiedział przed sezonem, że wygram, to nie uwierzyłbym, więc cieszę się chwilą!

Crankworx launches with dynamic dual speed showdown
Thomas Genon
Pełne wyniki można znaleźć w tym miejscu.

CLIF Dual Speed & Style:

1. Adrien Loron
2. Tomas Slavik
3. Daryl Brown


Oficjalna strona: crankworx.com