Zawody slopestyle podczas Colorado Freeride Festival dostarczyły widzom niesamowitych wrażeń i najwyższej jakości trików. Podczas zawodów złotej rangi serii FMB World Tour rozegranych w Bike Parku Trestle, wyłoniono nie tylko zwycięzcę imprezy, ale również rozdano dwie dzikie karty uprawniające do startu podczas Red Bull Joyride w trakcie festiwalu Crankworx Whistler. Najlepszym zawodnikiem okazał się Amerykanin Nicholi Rogatkin, który wygrał tutaj po raz pierwszy. Drugie miejsce zajął jego rodak Josh Hult, a trzeci był wracający po kontuzji (złamany obojczyk) Szwed Max Fredriksson. Zdobywcami dzikich kart zostali Josh Hult oraz czwarty w zawodach, Czech Jakub Vencl.

Rogatkin conquers Colorado - Hult, Vencl secure wildcards
Max Fredriksson

Jakub Vencl był pierwszym zawodnikiem, który przekroczył 80pkt (zdobył 84pkt) i tym samym objął prowadzenie w zawodach. Dopiero weteran slopestyle’u 33-letni Josh Hult zepchnął go z fotela lidera i z wynikiem 86pkt zajął pierwsze miejsce. Jednak na trasie podczas pierwszej rundy zostało jeszcze dwóch zawodników: Max Fredriksson, który wciąż walczy z bólem po operacji obojczyka pokazał świetny przejazd i zdobył 87.3pkt. Jednak tuż po nim swój przejazd miał Nicholi Rogatkin, który uzyskał aż 91pkt i po pierwszej rundzie był liderem.

Josh Hult

Drugie przejazdy skupione były głównie na walce o dzikie karty, których do zdobycia były aż dwie sztuki. W końcu każdy chciał zgarnąć wejściówkę na najważniejsze zawody slopestyle sezonu, czyli słynne Red Bull Joyride podczas festiwalu Crankworx w kanadyjskim Whistler. Vencl nie zdołał poprawić swojego wyniku z pierwszej rundy i ostatecznie uzyskał czwartą lokatę, która finalnie dała mu drugą kartę. Josh Hult z wynikiem 89pkt wskoczył na drugie miejsce i zepchnął na najniższy stopień podium Maxa Fredrikssona. Tym samym zdobył również pierwszą dziką kartę. Kolejni zawodnicy twardo walczyli, ale nie udało im się pobić wyników konkurentów i na koniec został już tylko Rogatkin, który miał zapewnione zwycięstwo w całych zawodach. Postanowił jednak zakończyć je z przytupem i podczas ostatniego skoku wykonał 1080 xup, co było wspaniałym zakończeniem rywalizacji.

Nicholi Rogatkin

Podium Colorado Freeride Festival:
1. Nicholi Rogatkin – 91.00
2. Josh Hult – 89.00
3. Max Fredriksson – 87.30

Dzikie karty FMB World Tour uprawniające do startu w Red Bull Joyride @ Crankworx Whistler:

• Josh Hult
  • Jakub Vencl

Do rozdania w tym sezonie została jeszcze tylko jedna dzika karta. Będzie ona do zdobycia podczas imprezy O Marisquino w Hiszpanii (13-go sierpnia) i uprawniać będzie do startu w Red Bull District Ride w Norymberdze (1-2 września).

Zdjęcia: Carl Frey