Zawody Yeti Cycles Big Mountain Enduro presented by Shimano Aspen Snowmass były szóstą tegoroczną rundą Enduro World Series i były jednymi z najbardziej zaciętych imprez w historii EWS.

Sam Hill i Cecile Ravanel wygrywają szóstą rundę Enduro World Series 2017 w Aspen
Sam Hill

Po czterech etapach i prawie 70 kilometrach na prowadzeniu był Jared Graves (Specialized Racing), który wyprzedzał Sama Hilla (Chain Reaction Cycles Mavic) zaledwie o 0.32s. Jednak ostatecznie to Hill okazał się najszybszy w całym wyścigu, a to dzięki zwycięstwom na dwóch ostatnich etapach. Martin Maes (GT Factory Racing) wywalczył drugie miejsce, a Graves musiał zadowolić się najniższym stopniem podium. W klasyfikacji generalnej na prowadzenie wysunął się Hill, który ma 40pkt przewagi nad Adrienem Daillym (Lapierre) oraz Gregiem Callaghanem (Cube Action Team).

Sam Hill:

To był świetny wyścig. Sześć wspaniałych etapów w Kolorado, podczas których dobrze mi szło i byłem maksymalnie skoncentrowany. Nigdy nie ścigałem się w ramach EWS w tym miejscu, więc nie wiedziałem czego się spodziewać, a już tym bardziej nie liczyłem na zwycięstwo. Teraz moim celem na resztę sezonu jest obrona prowadzenia w klasyfikacji generalnej.

W wyścigu pań pierwszy etap padł łupem Isabeau Courdurier (SUNN), jednak reszta wyścigu należała już do Cecile Ravanel (Commencal Vallnord Enduro Team), która wygrała trzy odcinki i cały wyścig z przewagą 47s. Na drugim miejscu zawody ukończyła Courdurier, a trzecia była Casey Brown (Trek Factory Enduro Racing Team). W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu umocniła się Ravanel, na drugie miejsce wskoczyła Katy Winton, a trzeica jest Ines Thoma (Canyon Factory Enduro Team).

Sam Hill i Cecile Ravanel wygrywają szóstą rundę Enduro World Series 2017 w Aspen
Cecile Ravanel

Cecile Ravanel:

Tegoroczne trasy podobały mi się dużo bardziej niż podczas poprzedniej edycji, były bardziej strome i naturalniejsze. Mam nadzieję, że reszta sezonu również będzie tak dobra i uda mi się zgarnąć końcowe zwycięstwo.

W rywalizacji U21 kolejne zwycięstwo odniósł lider klasyfikacji generalnej Killian Callaghan. Drugie miejsce zajął Duncan Nason, a trzeci był Max Leyson. W rywalizacji pań U21 wszystkie odcinki wygrała Samantha Soranio, druga była Lia Westermann, a trzecia Abigale Lawton. W rywalizacji mastersów zwyciężył Karim Amour (BH-Miranda Racing Team), drugi był Brian Lopes, a trzeci Mike West. W rywalizacji zespołowej zwyciężyła ekipa Rocky Mountain Urge bp, która umocniła się na prowadzeniu klasyfikacji zespołowej, drugie miejsce zajmuje ekipa Ibis Cycles Enduro Race Team, a trzecie Canyon Factory Enduro Team.

Sam Hill i Cecile Ravanel wygrywają szóstą rundę Enduro World Series 2017 w Aspen
Karim Amour

Enduro World Series przenosi się teraz do Kanady by rozegrać siódmą rundę podczas festiwalu Crankworx w Whistler – Crankworx Canadian Open Enduro presented by Specialized.

Pełne wyniki można znaleźć w tym miejscu.

Sam Hill i Cecile Ravanel wygrywają szóstą rundę Enduro World Series 2017 w Aspen


Oficjalna strona: enduroworldseries.com