Mucky Nutz to brytyjska firma, która wyspecjalizowała się w produkcji błotników. Wszystkie ich produkty wykonane są z termoplastycznego plastiku, który odznacza się niską masą oraz dużą podatnością na odpowiednie profilowanie powierzchni. Podobnież brytyjscy inżynierowie spędzili długie godziny nad analizą trajektorii lotu błota wyrzucanego spod koła..

Błotniki Mucky Nutz
Produkty Mucky Nutz znajdą zastosowanie zarówno w enduro..

Ile w tym prawdy? nie wiem… Jednak produktów Mucky Nutz używamy w redakcji już od kilku sezonów i w zasadzie wciąż używamy tych samych sztuk. Błotniki są bardzo trwałe i plastyczne, przez co są bardzo odporne na wszelkie zgięcia, szarpania i uderzenia. W skrócie: prędzej wyrwiesz błotnik z rzepami niż go uszkodzisz.

Błotniki Mucky Nutz
..jak i w zjeździe

Tomasz Profic, 43RIDE:

Co można powiedzieć o błotniku? Jest to mały (lub w zależności od wybranego modelu, większy) kawałek plastiku, który mocowany jest do roweru za pomocą rzepów. Montaż jest bardzo prosty i szybki, więc nawet osoby, które nie lubią jeździć na co dzień z błotnikiem, mogą go szybko wyjąć z plecaka i zamontować w razie nagłej ulewy. Osobiście używam modelu Face Fender w krótszej 21cm wersji (do wyboru jest też wersja 31cm) i sprawdza się on doskonale. Błoto zatrzymuje się tam gdzie powinno, a my bez problemu możemy cieszyć się jazdą, bez obawy o uderzenie kawałkiem zagubionej ziemi spod koła. Grafika jest prosta i dostępna w kilku kolorach, więc z pewnością dobierzecie coś pod kolor swojego roweru. Dla osób lubiących „bling bling” są również wersje ze zmieniającym się kolorem pod wpływem np. światła fleszu aparatu – ciekawy efekt ;)

Błotniki Mucky Nutz
Czasem jednak i najlepszy błotnik nie da rady.. ciekawe jednak jak by to wyglądało bez niego..


Dystrybucja: bikeline.pl
Sklep: shop.43ride.com