Wielkie odliczanie do startu tegorocznego sezonu Enduro World Series rozpoczęło się od ogłoszenia wyników publicznej loterii, rozdania dzikich kart oraz listy imprez EWS Challenger, do których zgłoszenia wystartują w przyszłym tygodniu.

Odliczanie do startu Enduro World Series 2017 rozpoczęte!

W tym roku uzyskanie dzikiej karty było bardzo trudne. W poprzednim sezonie do uzyskania takiego bonusu zgłosiło się 150 zawodników, a w tym roku liczba ta sięgnęła 500 zgłoszeń. Wszyscy chętni zostali wnikliwie przeanalizowani przez członków Enduro Mountain Bike Association (EMBA) i spośród nich wybrano szczęśliwą dwudziestkę, która będzie mogła wziąć udział we wszystkich ośmiu wyścigach. Również wyniki publicznej loterii zostały ogłoszone. Warto dodać, że zgłosiła się do nich rekordowa ilość osób z 42 krajów.

Odliczanie do startu Enduro World Series 2017 rozpoczęte!

To, że Enduro World Series organizuje najcięższe wyścigi enduro na świecie, jest wiadome od jakiegoś czasu, ale w tym roku zawody serii EWS Challenger sprawią, że bardziej zrelaksowany format imprezy będzie dostępny dla każdego kto będzie chciał zasmakować rywalizacji na najwyższym poziomie, ale bez konieczności pokonywania wszystkich odcinków. Będą to zawody organizowane dzień wcześniej przed głównym wyścigiem w Rotorua, Tasmanii, Irlandii oraz Whistler. Amatorzy będą mieli możliwość zmierzenia się na wybranych odcinkach, które będą identyczne jak w głównym wyścigu. Seria Challengerów została pomyślana tak, by zapewnić ogromną ilość zabawy, luźną atmosferę oraz najwyższej klasy odcinki specjalne. Tym samym zawodnicy będą mieli możliwość porównania swoich czasów z najlepszymi zawodnikami na świecie, którzy będą je pokonywać dzień później.

Odliczanie do startu Enduro World Series 2017 rozpoczęte!

Aby zgłosić się do zawodów serii EWS Challenger, wystarczy wejść na stronę enduroworldseries.com w dniu 15-go lutego. Zasady przydzielania miejsc również wyszczególnione są na stronie.

Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series:

Jesteśmy bardzo podekscytowani zwłaszcza serią zawodów EWS Challenger. To wspaniała możliwość by wziąć udział w zawodach rangi Enduro World Series, ale w bardziej zrelaksowanym formacie i bez takiej presji. A dodatkowo można porównać swoje osiągnięcia z najlepszymi i po wyścigu przybić z nimi piątkę.

Odliczanie do startu Enduro World Series 2017 rozpoczęte!

Więcej informacji o zawodach Enduro World Series Challenger można znaleźć w tym miejscu. Pełna lista dzikich kart oraz wyniki publicznej loterii można znaleźć w tym miejscu.